Víte, jaký je nejpoužívanější nábytek v domácnosti?

Plánujete se přestěhovat do nového bydlení? Nebo chcete vylepšit svůj současný obývací pokoj a dodat mu modernější a stylovější vzhled? Přemýšlíte, kterým kusům nábytku věnovat větší pozornost při vytváření vysněného interiéru?

V interiérovém designu jsou totiž důležité všechny kusy nábytku, od sedaček až po stoly. Žádný z nich však nepřekoná význam pohovky. Zde jsou důvody, proč:

1. Pravděpodobně je největší v místnosti

Sedací soupravy jsou ústředními prvky v obývacích pokojích a jsou bezesporu nejpozoruhodnějším nábytkem. Na rozdíl od malých gaučů a křesel mohou pohovky pojmout mnoho hostů a zároveň vám pomohou ušetřit místo. Jsou tak nezbytným prvkem, když k vám přijde více lidí.

Pokud máte omezený prostor, nemusíte se obávat, protože si stále můžete pořídit rohovou pohovku, která ušetří místo. Hlavní výhodou rohových sedacích souprav je, že nabízejí dostatek místa k sezení a odpočinku pro rodinu a přátele a zároveň zabírají méně podlahové plochy.

2. Pohovka je nejpoužívanějším nábytkem

Mnozí se shodnou na tom, že téměř polovinu svého času tráví doma na pohovce. Pokud zrovna nespí nebo se nevěnují domácím pracím, pohodlně leží na pohovce a projíždějí své telefony nebo sledují oblíbené televizní pořady. Také pokud máte hosty, můžete je pobídnout, aby si odpočinuli na pohovce, zatímco budete dohánět resty.

Pohovky jsou spíše jako denní lůžka, kde lenošíte nebo si děláte své věci, když zrovna nejste v posteli. Když máte chuť lenošit, schoulíte se na pohovku, abyste si odpočinuli. V chladném období vám k zahřátí stačí deka, šálek horké kávy a oblíbená kniha. Jednoduše řečeno, pohovka je vaším klidným útočištěm.

3. Pevný bod vašeho pokoje

Pohovka je hlavním prvkem obývacího pokoje. Ať už si chcete vytvořit pánskou pracovnu, nebo stylově zařídit rodinný dům, pohovka slouží jako orientační bod, který vám pomůže rozhodnout, kam který kousek patří. Určuje atmosféru místnosti, definuje váš styl a určuje celkové uspořádání prostoru.

Typ pohovky, který si vyberete, tedy diktuje náladu domu. Předpokládejme, že si koupíte moderní chesterfield ve výrazných barvách. To znamená, že musíte zachovat živý moderní styl i při pořizování dalších interiérových prvků, včetně koberců a předložek.

4. Sedací soupravy rozhodují o prvním dojmu návštěvníka

Pohovka je pravděpodobně to první, čeho si návštěvníci při vstupu do obývacího pokoje povšimnou. Věnují větší pozornost kvalitě látky a její čistotě, aby mohli posoudit váš životní styl a to, jak jste dobří v oblasti interiérového designu.

Možná máte ta nejstylovější a nejdražší svítidla. Ale pokud k nim vaše pohovka neladí, první dojem nebude nikdy příjemný.

5. Skvělé pro kojence a domácí zvířata

Pokud máte dítě, které se nemůže hýbat, je pohovka nejvhodnějším místem, kam ho můžete položit, když není ve svém dětském pokoji. Můžete ho snadno sledovat z druhé strany místnosti, zatímco vy pracujete na jiných drobnostech. Pohovky jsou pro nejmenší bezpečným a pohodlným prostorem a příležitostí, jak trávit čas s rodinou.

Stejně tak i domácí mazlíčci rádi tráví čas na pohovkách, zejména v chladných ročních obdobích. Na tomto nábytku je jim teplo a cítí se pohodlně. Dbejte však na to, abyste se podívali po pohovkách vhodných pro domácí mazlíčky, a ušetřili si tak skvrny, trhliny a jiná poškození od vašeho chlupatého mazlíčka.

Z výše uvedených argumentů lze s jistotou říci, že pohovky jsou nejdůležitějším nábytkem v obytném prostoru. Jsou útulné a lze je přizpůsobit všem vašim potřebám i nárokům vaší domácnosti. Investovat do kvalitních a krásných pohovek do obývacího pokoje má tedy rozhodně smysl.