Prefabrikovaná minimalistická chata Nokken představuje perfektní místo pro únik před civilizací

Myšlenky na dovolenou jsou v poslední době běžné i u lidí, kteří si dříve úniky od každodenního stereotypu nepotrpěli. Pandemie v nás zanechala nesmazatelné stopy a uvědomili jsme si, jak je možnost volného pohybu důležitá. Ovšem jak se zdá, věci se vrací do normálu a celosvětové cestování je z velké části opět v plném proudu. A co se týče návratu do přírody, dvojice londýnských návrhářů přišla s pozoruhodným způsobem, jak se dostat pryč z ruchu velkoměsta. Mezi hlavní rysy modulárního chatového systému Nokken patří klid a důraz na udržitelnosti.

Propracovaný systém modulární chaty možná představuje budoucnost pohostinství, tedy minimálně v prostředí přírody. Plně přizpůsobitelné, důmyslně navržené kapsle jsou konstruovány tak, aby spolu plynule koexistovaly a umožnily majitelům kombinovat různé varianty ubytování – od apartmánů se dvěma ložnicemi až po jednolůžkový pokoj. Kromě těchto možností zahrnují různé konfigurace kajut studiové apartmá a dvě apartmá s jednou ložnicí, přičemž největší varianta se může pochlubit interiérem o rozloze téměř 29 m².

Oba designéři, Nathan Allot a James Van Tromp, mají bohaté zkušenosti s architekturou v oblasti pohostinství, a tak není divu, že se jim podařilo vytvořit vskutku neuvěřitelný systém. Chatový systém Nokken navíc plně podtrhuje vytříbený skandinávský designový jazyk, jehož základní prvky zahrnují obložení z mořeného modřínu, perforované kovové panely, zónové osvětlení a především podlahové vytápění. Skvělou zprávou pro ekologicky založené zákazníky je, že oba použili udržitelné materiály – například dřevo s certifikátem FSC a zemní vruty, díky kterým je stavba velmi šetrná.

Pokud už dlouho toužíte po dokonalé dovolené v přírodě, společnost Nokken vám možná právě nabídla neodolatelnou alternativu. Více informací o působivých prefabrikovaných chatách a jejich cenách najdete na webových stránkách společnosti Nokken.

Zdroj: https://www.the-nokken.com/

Foto: NOKKEN