Jak správně pečovat o chloupky na hrudi

Péče o chloupky na hrudi může být pro většinu mužů výzvou, ale zároveň i potěšením.

Dobře upravený hrudník může zvýšit sebevědomí, přispět ke zlepšení image těla a dodat svěží pocit. Vzhledem k pravidelné pozornosti, kterou péče o hrudník vyžaduje, se však mnoho mužů péči o hrudník vyhýbá.

Pokud jste však překonali fázi ostychu a chcete se vydat na cestu péče o hrudník, nemusíte již hledat dál. S ohledem na to, že ne každý je stejný a ne každému rostou na hrudi stejné chloupky, existují různé způsoby a metody, které lze k péči o hrudník použít.

Než se vrhneme na to, jak pečovat o chloupky na hrudi, je třeba vědět některé důležité skutečnosti.

Co je potřeba udělat před úpravou ochlupení na hrudi

Výběr správných nástrojů pro danou práci –

Než se pustíte do péče o vaše ochlupení na hrudi, musíte se ujistit, že máte po ruce všechny potřebné nástroje. Existují tři způsoby, jak můžete upravovat chloupky na hrudi, a primární potřebné nástroje se mění v závislosti na zvolené metodě.

Zde jsou základní nástroje potřebné pro úpravu chloupků na hrudi.

 • Stříhací strojek/ zastřihovač na tělo
 • Holicí strojek/čepel
 • Depilační pásky

Rozhodněte se pro daný styl – Vždy je dobré mít plán, než se pustíte do rozsáhlé úpravy mužného vzhledu. Předem se rozhodnout o délce a tvaru ochlupení na hrudi vám může pomoci celý proces zvládnout efektivněji.

Oblast hrudníku by měla být vždy organizovaně zastřižená, přičemž zastřižené chloupky by měly odpovídat vzoru růstu ostatních částí vašeho těla. Vyvarujte se toho, abyste nechali chloupky na hrudi roztřepené nebo nerovnoměrné, což by následně narušilo estetický vzhled celého těla.

Peeling a horká sprcha – Peeling před holením, který odstraní nečistoty a mastné skvrny, je zdravá rutina a může usnadnit celý proces holení. I když peeling zabere jen pár minut, většina mužů ho do své rutiny raději nezařadí, a tím opomíjí důležitý krok. Exfoliace nejen čistí pokožku, ale také snižuje její náchylnost ke svědění po holení.

Horká sprcha pomáhá uvolnit napjaté svaly a celkově uvolnit tělo. To pomáhá uvolnit pokožku a otevřít póry, takže když se na pokožku přiloží nůž k oholení chloupků, klade menší odpor. Zabraňuje to také případným řezným ranám na kůži.

Péče o ochlupení na hrudi

Jakmile poznáte svůj typ chloupků a rozhodnete se, co s nimi chcete dělat, přijde velmi důležité rozhodnutí. V závislosti na předchozích dvou krocích si můžete vybrat, jakou technikou depilace se chcete chloupků na hrudi zbavit.

Oholit si ochlupení na hrudi

Holení může být složitá technika, protože vyžaduje spoustu přístrojů a může vést k akné nebo pořezání. Především mějte holicí strojky na tělo a obličej od sebe navzájem oddělené. Základní hygienickou praxí je používat různé žiletky podle toho, kterou část těla holíte. Určité kroky mohou zabránit nehodám a usnadnit proces:

 • Napěňte se silnou vrstvou pěny na holení a jemnými krouživými pohyby pokryjte celou oblast hrudníku.
 • Snažte se vyhnout použití starých holících potřeb. Místo toho si vyberte nové, které zajistí hladší pokožku a umožní plynulý pohyb.
 • K holení hrudníku přistupujte stejně jako k holení obličeje. Strojek táhněte ve stejném směru, kam směřují vaše chloupky. Tím zabráníte vytváření ostrých úhlů.
 • Hydratace je důležitým krokem, na který většina mužů po holení zapomíná nebo jej zcela vynechává. Po oholení vždy zvlhčete část těla, ať už jde o obličej nebo hrudník.

Ideální holicí strojky a břity: Gillette MACH 3, LetsShave Pro 6 Plus, Gillette Flexball Pro.

Zastřihněte si chloupky na hrudi

Používání zastřihovače na hrudníku má mnoho výhod oproti použití klasické žiletky. Zaprvé poskytuje různé možnosti střihů a délek. Je také bezpečnější než břitva a obvykle se při něm nemůžete pořezat. Pokud se rozhodnete pro zastřihování místo úplného oholení, nezapomeňte mít po ruce všechny zastřihovací přístroje:

 • Zvolte optimální zastřihovač pro požadovanou délku vlasů. V případě potřeby přidejte prodlužovací nástavec a ujistěte se, že má nabitou baterii.
 • Pokud si chcete oholit jen některé části hrudníku nebo si ho celý nechat vyholit, naplánujte si to a začněte po stranách. Postupujte směrem ke středu. Tím získáte lepší kontrolu nad celkovým požadovaným vzorem, o který usilujete.
 • Snažte se o symetrii. I když jste se rozhodli pro určitý vzor, dbejte na to, aby byl symetrický. Asymetrické ochlupení na hrudi může vypadat zvláštně a nepatřičně.
 • Na rozdíl od žiletek se zastřihovače mohou pohybovat ve směru, kterým směřují vaše vlasy. To je do značné míry způsobeno bezpečností a tupým ostřím zastřihovače, díky čemuž se můžete v případě vynechané partie ihned vrátit zpět.
 • Po zastřižení hrudníku jej zvlhčete. Naneste na hrudník libovolné pleťové mléko a rovnoměrně ho rozdělte na celý hrudník. To vám pomůže udržet hrudník po střihu hladký a zároveň působivý.

Ideální zastřihovače: Zlade Ballistic Manscaping Body Trimmer, Gillette STYLER, Philips BG1025/15

Depilace chloupků na hrudi

Depilace voskem je jednou z nejpoužívanějších metod, jak se zbavit chloupků na hrudi. Je přitom nejúčinnější a může pomoci při efektivním odstraňování chloupků.

Depilace voskem má určité výhody, které si muži mohou uvědomit, jakmile přehlédnou bolest, kterou způsobuje. Zaprvé je to poměrně jednoduchý postup a nezabere mnoho času. Za druhé, voskem odstraněné chloupky na hrudi nedorůstají tak snadno jako oholené nebo zastřižené.

Zde jsou kroky, které byste měli zvážit, pokud se chystáte na depilaci voskem:

 • Voskování bude vždy bolestivé. O tom nelze pochybovat. Proto je vždy lepší zavolat buď profesionála, nebo jinou osobu, která může přinejmenším podat pomocnou ruku.
 • V závislosti na typu vaší pokožky a ochlupení na hrudi si můžete v obchodě s lékařskými potřebami zakoupit kompletní sadu pro depilaci voskem. Depilační pásky jsou k dispozici pro každý typ pokožky.
 • Pokud nechcete používat voskové pásky vyrobené na trhu, můžete zvolit tradičnější metodu depilace, která vyžaduje voskové fazole a dřevěné třísky.
 • Tato metoda je však zdlouhavější, protože je nutné vosk zvlášť nahřát a poté jej aplikovat na hrudník.
 • Voskování nezanechává v místě aplikace téměř žádné chloupky, protože je vytrhává od kořínků až pod kůži. Pomáhá k mnohem čistšímu a estetičtějšímu vzhledu a rovněž jej udržuje po delší dobu.

Ideální vybavení pro vosk: Vosk na odstranění chloupků pro muže Veet, Bodycare Chocolate Wax

Způsobuje depilace voskem akné?

Ano, depilace voskem je náchylná k akné a alergiím, proto se vždy doporučuje pokožku hydratovat vhodným krémem nebo na oblast depilace nanést olej šetrný k pokožce. Pokud akné nebo podráždění přetrvává, poraďte se s kožním lékařem.

Mohu používat voskové pásky v oblasti bradavek?

Ačkoli se o tom příliš nemluví, vaše bradavky a oblast kolem nich jsou mnohem citlivější a mohou vést k podráždění, a dokonce i ke krvácení, pokud nejsou zodpovědně oholeny nebo depilovány. Pokud je poraníte voskovacími pásky, určitě budou krvácet. Proto dbejte větší opatrnosti, když se v jejich blízkosti nacházíte i při holení. Pokud se vám je však přesto podaří omylem poškodit, nebude to konec světa. Kůže kolem bradavek vám znovu doroste, ale podráždění bude přetrvávat poměrně dlouho. Trvá-li to několik měsíců, vyhledejte lékaře.

Mohu si oholit hrudník stejně jako obličej?

Holení těla je snazší než holení obličeje, protože kůže v oblasti hrudníku je hustší a tvrdší. Holicí strojek můžete používat mnohem svobodněji než na obličeji, ale nenechte se unést. Příliš intenzivní nebo hrubý pohyb holicím strojkem může způsobit podráždění nebo pořezání. Používejte žiletku optimálním způsobem.

Co mám udělat po dokončení rutinní péče o tělo?

Po ukončení úpravy si dejte sprchu (nejlépe studenou) s kvalitním mycím přípravkem/šamponem, abyste odstranili přebytečné chloupky a přípravky, které jste použili během celé procedury. Pokud tak neučiníte, může dojít k podráždění nebo vzniku alergií.

Je nutné se učit o manscapingu?

Pokud si nejste dostatečně jisti svými holícími schopnostmi, nepokoušejte se o holení a nevkládejte kůži pod břit. Nejprve si o holení hrudníku zjistěte vše potřebné a získejte znalosti o celém procesu a osobní hygieně. Začněte teprve tehdy, až si budete dostatečně jistí.