Nejlepší matrace z paměťové pěny pro naprosto pohodlný spánek

Od čtení v posteli až po nejhlubší spánek – nejlepší matrace z paměťové pěny vám bude sloužit od soumraku do úsvitu.

Pokud existuje nějaký klíč k tomu, jak si každou noc pořádně zdřímnout, nejblíže k němu máme díky nejlepším matracím z paměťové pěny na trhu. Paměťovou pěnu původně vytvořila NASA pro kosmonauty a tato technologie se v postelích používá k podpoře páteře, přizpůsobení se váze vašeho těla a zmírnění tlaku. A co je nejdůležitější, dodává vám luxusní pocit zaboření do matrace, jakmile si lehnete.

Zajistěte si co nejpohodlnější ložnici, která vám pomůže udržet optimální zdraví a pohodu. Pokud si vyberete správné vybavení a zařízení – včetně pohodlné matrace, která vám bude vyhovovat, a nejlepší přikrývky a povlečení – budete se probouzet odpočatí a připravení na vše, co vás čeká během dne.

Naštěstí si můžete vybírat ze všech druhů matrací z paměťové pěny, takže dosažení dokonalého spánku už není jen nesplnitelným snem. V našem přehledu nejlepších matrací z paměťové pěny na trhu si můžete vybrat z matrací z čisté paměťové pěny nebo „hybridních“ provedení, která kombinují řadu prvků včetně taštičkových pružin. Jakmile si vyberete optimální konstrukci a úroveň tuhosti, zapojte do své noční rutiny technologie, jako je sledování spánku, a sledujte, jak vaše „spánkové skóre“ dosáhne nových výšin.

Jaká je nejlepší matrace z paměťové pěny?

Níže najdete přehled nejlepších matrací z paměťové pěny od našich oblíbených značek. Pokud vás ale všechny ty řeči o paměťové pěně nudí, zde je stručný přehled našich nejlepších doporučení:

 • Nejlepší matrace z paměťové pěny: (Od 249,50 £)
  Matraci Emma Original hodnotíme jako naši nejoblíbenější matraci z paměťové pěny. Za 249 liber za jednolůžkovou matraci má vynikající cenovku a je vyrobena s prodyšnou strukturou, která reguluje teplotu. Jelikož má střední tuhost, je ideální pro všechny typy postav a spánkové pozice.
 • Nejlepší matrace z hybridní paměťové pěny: (369 GBP): Studio Silentnight Memory Hybrid (369 GBP)
  Matrace Studio Silentnight Memory Hybrid s vynikající cenou 369 liber za jednolůžko je vybavena vším, co potřebujete pro klidný spánek. Kromě paměťové pěny přiléhající k tělu je vybavena tisícovkou zónových pružin rozdělených do jednotlivých zón, které zlepšují vyrovnání páteře.

Nejlepší matrace z prémiové paměťové pěny Tempur Cloud Premier 19 (1 099 Kč)
Matrace Tempur Cloud Premier 19 má střední tuhost a obsahuje speciálně vyvinutý materiál Tempur, který se přizpůsobí vašemu tělu.

Proč si vybrat paměťovou pěnu?

„Když si lehnete na matraci z paměťové pěny, pocítíte jemný pocit klesání, který je pro mnoho lidí velmi uklidňující,“ říká Meriç Pekcan-Butcher ze společnosti Dreams. „Paměťová pěna v podstatě objímá vaše tělo a rovnoměrně rozkládá vaši váhu po celém povrchu. Tlakové body jsou zmírněny, a to znamená, že je méně pravděpodobné, že budete po probuzení trpět ztuhlostí nebo bolestmi.“

Při výběru paměťové pěny to zvažte následující:

Izolace a chlazení

Matrace z paměťové pěny zadržují tělesné teplo více než jiné typy matrací, což z nich činí obzvláště vhodnou volbu v chladnějších měsících. Hledejte chladicí prvky, které zajistí, že vaše tělo zůstane v optimální teplotě, a sníží možnost přehřátí během spánku i v teplejších měsících. Mezi klíčové výrazy patří „prodyšný“, „proudění vzduchu“ a „chladicí potah“.

Partner pro spánek

Paměťová pěna se přizpůsobí vašemu tělu a udržuje jeho tvar. To z ní činí dobrou volbu, pokud sdílíte postel s partnerem, který má tendenci se během spánku často pohybovat. Anebo pokud nespíte výhradně na zádech či na boku, ale máte tendenci se během noci otáčet, protože se snižuje přenos pohybu.

Relaxační design

Husté matrace z paměťové pěny jsou ideální pro uvolnění neklidných končetin, protože jejich reakce se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Jsou ideální pro zmírnění tlaku a zajištění správného nastavení páteře. Nejlepší matrace z paměťové pěny se mohou pochlubit extra hlubokými konstrukcemi s podpůrnými základními vrstvami.

A pokud chcete své spaní ještě vylepšit, podívejte se na našeho průvodce nejlepšími matracemi, matracovými toppery, nejlepšími polštáři z paměťové pěny, rámy postelí a přikrývkami.

1. ORIGINÁLNÍ MATRACE EMMA

 • Dostupné velikosti: Jednolůžková, malá dvoulůžková, dvoulůžková, king, super king
 • Zkušební doba: 200 nocí

Matrace Emma Original se střední tuhostí, která je navržena tak, aby vám poskytla dokonalé vyrovnání a oporu páteře, je vybavena třemi vrstvami pěny snižující tlak. Obsahuje vrstvu paměťové pěny Halo, která je skvělá pro podporu páteře a je navržena tak, aby byla prodyšná a regulovala teplotu během spánku. Ve své struktuře obsahuje vrstvu HRX s otevřenými póry, která zlepšuje proudění vzduchu skrz matraci a odpařuje vlhkost, takže se budete cítit pohodlně, chladně a v suchu i za těch nejteplejších letních nocí. Cena je 349,50 GBP za dvoulůžkovou postel. Naleznete na stránkách emma-sleep.co.uk.

2. MATRACE Z PAMĚŤOVÉ PĚNY NECTAR

 • Dostupné velikosti: Jednolůžková, dvoulůžková, king, super king, malá dvoulůžková.
 • Zkušební doba: 365 nocí

Tato středně tvrdá hybridní matrace o tloušťce 25 cm kombinuje to nejlepší z paměťové pěny a taštičkových pružin. Mikropružiny, které jsou součástí matrace, jsou navrženy tak, aby zlepšily prodyšnost a dodaly vám trochu více odskoku a zároveň zajistily, že při změně polohy při spánku nebudete rušit nikoho, kdo spí vedle vás. Na matraci Nectar se nám nejvíce líbí, že ji dostanete na 365 nocí na vyzkoušení doma, takže máte dostatek času se ujistit, že je pro vás ta pravá. Připlaťte si o něco více a využijte nabídku balíčku, který obsahuje chránič matrace, sadu lůžkovin, přikrývku a dva polštáře. Cena je 464,38 GBP za dvoulůžko. Najdete ji na nectarsleep.co.uk.

3. MATRACE Z PAMĚŤOVÉ PĚNY SILENTNIGHT STUDIO

 • Dostupné velikosti: Jednolůžková, dvoulůžková, king
 • Zkušební doba: 60 nocí

Tato matrace Studio by Silentnight je uváděna na trh jako ideální pro ty, kteří si rádi zdřímnou, protože obsahuje paměťovou pěnu, která obepíná tělo. Má otevřenou buněčnou strukturu, díky níž je prodyšná, takže vaše tělo si během spánku udržuje optimální teplotu. Dále je zde 1000 zónových pružin, které pomáhají podpírat páteř a vytvářejí vyvážený základ pro spánek. Má příjemný pocit „odrazu“, který během spánku reaguje na vaše tělo a uvolňuje tlak s cílem zmírnit bolesti. Obsahuje také vrstvu pěny napuštěnou gelem pro větší oporu a prodyšnost. Cena je £419 za dvojlůžko. Dostupné na webu silentnight.co.uk.

4. PRUŽINOVÁ TAŠTIČKOVÁ MATRACE TYP 1250 MARKS & SPENCER

 • Dostupné velikosti: Jednolůžková, dvoulůžková, king, super king
 • Zkušební doba: ŽÁDNÁ

Matrace 1250 Pocket Spring Foam s paměťovou pěnou má hustou vrchní vrstvu z recyklovaných materiálů, která se přizpůsobí vašemu tělu. Je vyrobena tak, aby rovnoměrně rozložila vaši váhu po celém povrchu, a obsahuje jádro z taštičkových pružin, které poskytuje dodatečné odpružení při pohybu. Součástí je také látkový potah CoolPlus, který pomáhá regulovat teplotu, takže vám nebude příliš horko, a vrstva pěny vyrobená z oblečení darovaného do programu Schwopping společnosti M&S, takže můžete klidně spát s vědomím, že jste přispěli na dobrou věc. Cena za dvoulůžko je 549 liber. Najdete na marksandspencer.com.

5. MATRACE RESTOPAEDIC

 • Dostupné velikosti: Malá jednolůžková, jednolůžková, malá dvoulůžková, dvoulůžková, king-size, super king
 • Záruka: 5 let

Restopedická matrace je univerzální koupě a skvělá všestranná pomůcka, která reguluje teplotu a zajistí vám klidný spánek. Obsahuje kombinaci taštičkových pružin, vláknitých výplní a paměťové pěny v pohodlné hloubce 33 cm. Konstrukce je originální v tom, že umožňuje měnit strany v závislosti na ročním období, abyste měli optimální teplotu a cítili se pohodlně. Letní strana má „ultra chladivou ledovou tkaninu“, která je chladivá na dotek a osvěží vás za obzvlášť horkých letních nocí. V zimě ji můžete otočit a používat stranu s paměťovou pěnou a využívat její hřejivé, izolační vlastnosti. Cena 492,15 GBP za dvoulůžko. Najdete ji na stránkách mattressman.co.uk.

6. PAMĚŤOVÁ ORTOPEDICKÁ MATRACE SLEEPEEZEEMORY MEMORY TOUCH

 • Dostupné velikosti: Jednolůžková, malá dvoulůžková, dvoulůžková, king, super king
 • Zkušební doba: ŽÁDNÁ

Matrace Ortho je jednou z nejtvrdších matrací v našem přehledu, která obsahuje také taštičky s pružinami. Tato konstrukce má ve skutečnosti osm vrstev, přičemž uprostřed se nachází vrstva paměťové pěny, která poskytuje luxusní pocit. Matrace je také přizpůsobena „dynamické podpoře okrajů“, abyste mohli ležet na co největší šířce, aniž byste se odvalovali od okrajů. Neotáčivá konstrukce se také dodává v široké škále rozměrů od jednolůžka až po matraci super king s měkkým prošívaným potahem z úpletu, který je příjemný na dotek. Cena je 549 liber za dvoulůžko. Naleznete ji na webových stránkách furniturevillage.co.uk.

7. MATRACE TEMPUR CLOUD PREMIER AT DREAMS

 • Dostupné velikosti: Dvoulůžková velikost, King, Super king
 • Zkušební doba: Záruka spánku na 40 nocí

Vychutnejte si okamžitou úlevu od tlaku, jakmile si lehnete na tuto matraci z paměťové pěny střední třídy komfortu. Vyrobila ji společnost Tempur, která vlastní recepturu paměťové pěny vyvinutou na základě smlouvy s NASA, a má hloubku 19 cm a je vybavena 4cm podpůrnou vrstvou Tempur a 11cm odolnou základní vrstvou. Díky této konstrukci se vaše tělo bude na matraci cítit rovnoměrně rozložené a během spánku se sníží případné bolestivé tlakové body. Matrace si udrží svůj tvar a nebude ji třeba otáčet ani obracet, abyste se cítili svěží, což je bonus, pokud si chcete posilování nechat do posilovny. Cena je 1 099 £ za dvoulůžko. Najdete na webových stránkách dreams.co.uk.

8. MATRACE TIME4SLEEP SLEEP SANCTUARY

 • Dostupné velikosti: Manželská dvojlůžková postel, king size, super king
 • Zkušební doba: ŽÁDNÁ

Matrace Sleep Sanctuary Memory Pocket Plus 2000 je hybridní konstrukce, která kombinuje tradiční pružinovou technologii s nejnovější výplní z paměťové pěny. Má střední stupeň tuhosti, který z ní činí dobrou všestrannou matraci, a obsahuje 40 mm vysoce kvalitní paměťové pěny s otevřenými buňkami. Ta se spolu s 2 000 jednotlivými taštičkovými pružinami přizpůsobuje vašim pohybům během noci. Je také neprotáčecí a pruží zpět do tvaru, což znamená, že ji nebudete muset pravidelně otáčet, abyste si mohli užívat jejích výhod. Její úpletový snímatelný potah se zipem lze také snadno sejmout a vyprat. Cena za dvoulůžkovou matraci je od 299 GBP. Najdete na webových stránkách time4sleep.co.uk.