Pij jako gentleman: Třikrát zlatá klasika mezi pánskými koktejly

Ať chcete, nebo ne, drink, který si na baru objednáte, o vás ledacos vypoví. Pokud se chystáte na první rande nebo setkání s váženým obchodním partnerem, vaše volba dotyčné osobě sdělí, kdo jste, co máte rádi a co máte v plánu. Na pivě a panácích tequily samozřejmě není nic špatného, ale hodí se spíše na studentskou pařbu, akci v terénu nebo exotickou dovolenou.

Jakmile dorazíte do lepší restaurace, baru nebo jiného místa na úrovni, měli byste na úrovni i pít. Nepřestávejte číst a dozvíte se, co obnáší, když chcete pít jako gentleman. Následující drinky si sice čas od času dopřejí i dámy, ale obecně jsou považovány za typicky pánské. Jsou-li objednány správně, přinesou vám respekt.

1. Old Fashioned

Old fashioned (v překladu „staromódní“) sice není nejstarší drink, ale přesto jedno prvenství má. Jde o nejstarší koktejl. Tradičně se do něj přidává cukr, angostura a soda. Základ tvoří bourbon nebo žitná whiskey. Na baru vám ho dají v široké sklenici s velkou kostkou ledu, který pomalu roztaje a umožní, aby se z alkoholu uvolnilo více chutí. Old fashioned je elegantní, nadčasový a přesvědčivý!

2. Martini

Martini je zřejmě nejikoničtější drink. Dobré Martini se tradičně míchá z ginu (může se zaměnit i za vodku, pak jde o „Vodkatini“) a vermutu. Zdobí se olivou nebo citronem. Jedná se o klasickou a velmi elegantní volbu.

3. Manhattan

Manhattan je tmavší a sladší bratranec Martini. Míchá se z whiskey nebo bourbonu a sladkého vermutu. Podává se v kuželové koktejlové sklenici a zdobí se kompotovanou třešní. Zeptejte se, zda je třešeň domácího původu a odmítněte ji, pokud vám do drinku dají krvavě rudou.

Drink si musíte umět správně objednat

Až si budete některý z drinků objednávat, měli byste – jakožto vzdělaní konzumenti – specifikovat preferovaný druh nápoje. Objednáte-li si Martini nebo Manhattan, upřesněte, zda ho chcete se ledem, či bez něj. Old fashioned se vždy podává s ledem vždy. Jak moc budou Martini nebo Manhattan suché, záleží na množství vermutu.

3 Comments

  1. 1colorado

  2. 1encroachment

  3. sildenafil

    sildenafil

Comments are closed.