Breitling a Triumph právě představily epickou spolupráci, kterou si Brad Pitt pravděpodobně zamiluje

Kromě toho, že je Brad Pitt ambasadorem značky Breitling, není žádným tajemstvím, že miluje motocykly Triumph, takže nejnovější spolupráce mezi těmito dvěma značkami jistě vyvolá bouřlivé reakce.

Představte si Steva McQueena nebo Brada Pitta, jak v neděli ráno přijíždějí do The Bike Shed na Triumphu Speed Twin lakovaném ve stejné barvě jako Triumph Thunderbird Marlona Branda z 50. let z filmu „Divoch“, a vaše představy o nejnovější spolupráci značek Breitling a Triumph budou naprosto jednoznačné.

Kromě toho, že se Triumph může pochlubit jednou z nejbohatších a nejproslulejších motocyklových historií, má v současné době na prodejních plochách nejpřitažlivější modelovou řadu. Styl café-racer z 60. let ve spojení se spolehlivostí z roku 2020 dává dohromady opravdu lákavé motocykly, a jak se ukazuje, hodně se to prolíná i s hodinářskou výrobou. Pozornost věnovaná detailům, vášnivé inženýrství, složitý design a schopnost čerpat ze skutečného dědictví činí z tohoto nového partnerství se společností Breitling vzrušující vyhlídku pro fanoušky hodinek, motocyklů, nebo pokud jste Brad Pitt, pro fanoušky obojího.

Upřímně řečeno, v této situaci by se hodil kterýkoli z moderní klasické řady Triumphu, ale rozhodnutí použít továrně upravený Speed Twin je inspirativní volba – velký výkon s ještě větším komfortem a použitelností. Dvouválec o objemu 1200 cm3 je celosvětově omezen na 270 kusů a při koupi obou modelů společně s hodinkami Breitling Top Time se dodává certifikát pravosti se spolupodpisem a objímka na řídítka s vyraženým číslem. Ačkoli jsou oba modely k dispozici samostatně, majitelská edice je opatřena ciferníkem ve sluneční barvě, zatímco edice základní kolekce má vertikálně kartáčovaný styl.

Hodinky Breitling Top Time z edice Speed Twin se nemusejí příliš snažit, aby byly cool – jsou schváleny jako bondovka poté, co hodinky Top Time Seana Conneryho sloužily ve filmu Thunderball jako Geigerův čítač, a jsou první generací hodinek Top Time navrženou tak, aby oslovila mladší publikum. Uvnitř 41mm pouzdra s vhodným řemínkem z telecí kůže závodního typu se nachází strojek s certifikací COSC a kalibrem 23. Logo Triumph je umístěno na 6. hodině a nákres dvojčete Triumph vyrytý na zadní straně pouzdra dodává hodinkám trochu toho motocyklového sexappealu navíc.

Když se vrátíme k motocyklu, fanoušci Speed Twinů si jistě všimnou, že se jedná o Speed Twin nejvyšší specifikace, který kdy vyjel z továrny Hinckley. Prémiové zadní tlumiče Ohlins zajišťují mimořádně kvalitní pocit z jízdy a sedadlo jezdce je potaženo perforovanou kůží a vhodně ozdobeno logem Breitling. Gravírované kryty motoru doplňují ručně malované obložení karoserie a vše působí na dálku decentně a zblízka směšně elegantně – což je rovnováha, kterou Triumph opakovaně dosahuje.

Don’t hang around though, because fans only have until August 22 to sign on the dotted line in your local Triumph dealership.

U Breitling Triumph Top Time začíná cena již od 4 500 liber. U Triumph Speed Twin Limited Edition od 16 000 liber.