Robot YARBO není obyčejná sekačka. Zvládá komplexní údržbu pozemku

Údržba zahrady zahrnuje obrovské množství úkonů, které spolknou nespočet hodin. Technologický pokrok však v posledních letech zažité zvyklosti mění – na trh přichází stále více inteligentních systémů pro péči o trávník a zahradu. Nejnovějším z nich je robotický systém Yarbo Yard Maintenance Robot System poháněný umělou inteligencí. Co tato „hračka“ dokáže? Mnohem více, než si dokážete představit.

Zatímco inteligentní robotické sekačky nejsou žádnou novinkou, Yarbo v daném segmentu zvyšuje laťku díky kompletnímu a vysoce modulárnímu systému péče o trávník. Celý systém je založen na tzv. tělese Yarbo – modulárním hlavním zařízení, které lze spárovat s různými moduly. Patří sem modul sekačky na trávu M1, který je vybaven 20″ pásem, modul sněhové frézy S1, který dokáže odklidit až metr sněhu a odfouknout ho až do vzdálenosti 40 m, a modul foukače B1, který dokáže odfouknout listí a další zbytky trávníku pomocí vzduchové síly o rychlosti 119 km/h. Zařízení pohání bezkartáčový motor s vysokým točivým momentem, vybavený gumovým pásem ve stylu tanku, který dokáže projet téměř jakýmkoli terénem a zdolat svahy strmé až 68 stupňů.

Kromě trojice základních modulů nabízí společnost Yarbo také řadu dalšího volitelného příslušenství a doplňků, jako je tažné zařízení, které umožňuje, aby tělo Yarbo táhlo rozrývač, válec na trávu, zametací stroj nebo tažený sklápěcí vozík. Kromě inteligentní detekce překážek nabízí systém také vícezónovou správu, která uživateli umožňuje naprogramovat cesty se zakázanými zónami. Systém Yarbo využívá připojení 4G LTE, má také zabudovanou ochranu proti krádeži a prodává se se základnovou stanicí RTK a dokovací stanicí, ke které se chytrý přístroj na trávník může sám pilotovat, když je čas jej dobít.

Robotický systém Yarbo All-In-One Yard Maintenance System, který již více než 40krát překonal cílovou částku, je v současné době k dispozici na Kickstarteru za cenu od 2 599 dolarů za Yarbo Lawn Moder M1. K dispozici by měl být v květnu 2023.

Zdroj: https://www.kickstarter.com/projects/yarbo/yarbo-an-intelligent-yard-robot-to-meet-all-yard-care-needs

Foto: Yarbo