Do aukce jde ikonický musclecar Shelby GT500 Fastback přímo od samotného Carrolla Shelbyho!

Přestože legendární Carroll Shelby zemřel před deseti a půl lety, zůstává ikonou motoristického sportu, do jehož historie se zapsal zlatým písmem – především jako závodní jezdec a vítěz Le Mans, který se stal konstruktérem automobilů. Tento muž zanechal za 89 let svého života nesmazatelnou stopu v automobilovém světě. Většina automobilových projektů, na kterých texaský rodák pracoval, si proto nyní drží vysokou cenu – a tím spíše vozidla, která dříve vlastnil. Exemplárním příkladem může být tento Shelby GT500 Fastback z roku 1969, který se má v nadcházejících měsících dostat na aukční trh.

Tento vůz GT500 Fastback z konce 60. let, prodávaný jako nový společností Shelby Ford v Kalifornii hned po opuštění továrny, dříve nevlastnil nikdo jiný než Carroll Shelby, a navíc se prodává s přiloženým certifikátem pravosti Shelby a titulem od Carroll Hall Shelby Trust. Kromě toho, že tento exemplář Shelby z roku 69 dříve patřil zesnulému automobilovému designérovi, byl dříve také ve vlastnictví oscarového režiséra Jackieho Coopera. Nedávno byla tato varianta Fastback podrobena komplexní renovaci, která více než půl století starému pony caru vrátila jeho někdejší slávu.

Vůz sedí na pneumatikách Goodyear Eagle GTII White-letter a zvenčí je opatřen červeným lakem, zadním spoilerem, nápisem Shelby na mřížce chladiče, nálepkami GT500, černými závodními pruhy, nápisy „Cobra Jet 428“ a „Shelby“ a kapotou s trojicí nasávacích otvorů a dvojicí výfukových otvorů. Pod kapotou má Shelby osmiválec Cobra Jet 428 o objemu 7,0 litru, který je spojen s automatickou převodovkou C6 a diferenciálem Traction-Lok. Interiér vozu v červené barvě Candy Apple Red a černé barvě je dále vybaven originálním otáčkoměrem, rádiem Philco AM, zadním sedadlem Sport deck, tónovanými okny, tříramenným volantem Shelby a řadicí pákou se značkou Cobra. Model Shelby je také vybaven předními kotoučovými brzdami s posilovačem a také posilovačem řízení.

Nádherný Shelby GT500 Fastback z roku 1969, jenž vlastnil Carroll Shelby, se bude dražit na nadcházející aukci Mecum Kissimmee 2023 na Floridě, která začíná 4. ledna a potrvá do 15. ledna. Automobil bude k mání s originální příručkou majitele a přiloženým Marti reportem (zpráva o objednávce vozidla z databáze společnosti Ford Motor Company, která odhaluje přesné složení Mustangu v době, kdy byl objednán, vyroben a smontován).

Zdroj: https://www.mecum.com/lots/FL0123-539428/1969-shelby-gt500-fastback/

Foto: MECUM