Audi se loučí se svým supersportovním vozem limitovanou edicí R8 GT RWD

Stejně jako všechny ostatní velké automobilky i Audi v současné době přechází na plně elektrickou modelovou řadu. A přestože ingolstadtská automobilka vynakládá stále větší množství prostředků do své řady e-tron poháněné bateriemi, neznamená to, že by již opustila svou vysoce výkonnou benzinovou řadu – alespoň dokazuje uvedení nového supersportu Audi R8 GT.

V limitované edici tohoto superauta s desetiválcovým motorem je jeho 5,2litrový agregát vyladěn na výkon o 7 % vyšší, takže nyní dosahuje výkonu 602 koní a točivého momentu 560 N.m. Tyto hodnoty nakonec umožňují vozu dosáhnout maximální rychlosti kolem 321 km/h a zrychlení na stovku z klidu za pouhých 3,4 sekundy. Zajímavé je, že tato verze motoru V10 byla dosud nabízena pouze ve verzi R8 s pohonem quattro, ačkoli v modelu GT je tato konfigurace spojena se systémem pohonu zadních kol. Vedle upraveného převodového ústrojí dostane kupé také sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

R8 GT váží o 44 kg méně než R8 Coupe Performance RWD a má působivou výbavu včetně kovaných 20″ kol obutých do pneumatik Michelin Sport Cup 2, karbon-keramických brzd ve standardní výbavě a balíčku sportovního odpružení Performance s protiprokluzovým systémem vyztuženým karbonovými vlákny.

Exteriér modelu R8 GT byl rovněž obdařen novým černým paketem ozdobných prvků, speciálním označením GT a karbonovou aerodynamickou sadou s odhaleným předním splitterem, bočními prahy a zadními mřížkami, difuzorem a křídlem. Uvnitř má model s motorem uprostřed černo-červenou kabinu se sportovními sedadly, karbonovým paketem čalounění a exkluzivním označením GT.

Ovšem tou největší změnou R8 ve specifikaci GT je přidání nové zadní nápravy, která je vybavena režimem Torque Rear, jenž umožňuje vlastní nastavení kontroly trakce a stability – řidič si tak může zvolit, jak „křečovitý“ zážitek za volantem bude mít.

Audi R8 Coupe V10 GT RWD se dostane do prodeje v roce 2023 a jeho cena bude začínat na 225 000 EUR (cca 5,5 mil. Kč).

Zdroj: https://media.audiusa.com/en-us/releases/548

Foto: Audi