Hookie’s Co přichází s robustní sadou pro dobrodružství v terénu pro CAKE Ösa

Zatímco většina úpravců motocyklů má s adaptací na elektrická kola problém, německá společnost Hookie Co. si modely s elektrickým pohonem velmi oblíbila. Drážďanský obchod projevuje zvláštní náklonnost k dvoukolovým modelům od švédského výrobce CAKE. Po předchozím debutu plně zakázkového vesmírného kola Tardigrade s motorem CAKE a konceptů Urban a Race na bázi modelu Ösa se Hookie se opět zaměřil na mdel Ösa, a to tentokrát v podobě sady pro modernizaci městského pracovního motokola na odolný terénní vůz.

Nejnovější moto kit od Hookie, známý jako CAKE Ösa Adventure Series, promění pojízdnou pracovní stanici CAKE v enduro inspirované rallye. Vypadá drsně a zvládne i jízdu v lehčím terénu. Kit, který maximálně využívá sériové pneumatiky 14″ x 4,00″ Ösa dual-sport, se skládá z pouhých čtyř položek – a také z matného černého laku, který mu dopřála právě drážďanská dílna. Patří sem: limitovaná edice sedla ADV Long Seat, která si bere inspiraci ze sedel MX a má design shodný s palubní deskou z originální vojenské tkaniny a špičková konstrukce z hliníku a Alcantary.

Sada se může pochlubit také vlastní lopatou Hookie DOT Shovel – robustním prvkem v polním stylu vyrobeným z práškově lakovaného hliníku. Součástí řady Hookie CAKE Ösa Adventure je také úložný koš, který je také vyroben z hliníku a pyšní se montážními body pro držák nářadí QuickFist Tool Mount, díky nimž je možné do něj umístit výše zmíněnou lopatu Hookie DOT Shovel. Nejvýraznější součástí sady je však bezpochyby světlomet. Tato položka se skládá z dvojice ultra nízkoprofilových světel HELLA Comet 500 umístěných vedle sebe ve speciálním hliníkovém trubkovém pouzdře a zakončených volitelnými kryty světel.

Řada CAKE Ösa Adventure Series od společnosti Hookie’s Co je nyní k dispozici za cenu začínající na 52 USD za lopatu DOT, 125 USD za úložný koš, 293 USD za světlomety a 346 USD za dlouhou sedačku ADV – tedy zhruba 815 USD za celou sadu. Cena modelu CAKE Ösa (flex) začíná rovněž na 9 000 USD – nebo 10 500 USD za výrazně výkonnější model Ösa+ nebo model Ösa range :work. Suma sumárum, za částku kolem čtvrt milionu můžete mít stylový moped, se kterým se nemusíte bát vyrazit na chalupu přímo přes polní cestu. Ale třeba taky za mnohem napínavějším dobrodružstvím.

Foto: Hookie Co