Ultimátní expediční Land Cruiser Expeditions 7 dojede až na kraj světa. Přitom nabízí komfortní zázemí

Projekt Expedice 7 začal s jedním vozem Land Cruiser řady 70, který projel každý ze sedmi kontinentů a celkem ujel přes 160 000 km. Spoluzakladatel firmy Greg Miller začal přemýšlet, co by mohl udělat s novou Toyotou Land Cruiser řady 200 v americké specifikaci, kdyby byla vybavena pro jízdu v terénu. Výsledkem je neuvěřitelný expediční Land Cruiser Camper E7 200M. Svým vzhledem, a především vlastnostmi budí respekt

Model E7 200M, který začíná svůj život jako Land Cruiser řady 200 Heritage Edition z roku 2021, si zachovává původní motor 5,7 l V8, ale dočkal se výrazné úpravy zbytku pohonného ústrojí. V první fázi procesu německá přestavbová dílna Maltec odřízla karoserii za kokpitem a nahradila ji průchozí kabinou na spaní. Odtud byl vůz poslán k profíkům z Cruiser Outfitters, kteří vozu mimo jiné dodali odpružení Old Man Emu, vzduchové zámky ARB, přední nárazníky Slee Offroad, rock slidery, naviják Warn Zeon 12-S a šnorchly Safari, které pomohou zajistit, že bude připraven na jízdu v terénu, aniž by byly ohroženy výrobní schopnosti samotného Land Cruiseru.

Interiér, vybavený pro pohodlné spaní a cestování dvou osob, se vyznačuje výraznými odstíny teakového dřeva na podlaze a deskách, matrací velikosti „queen size“, lavicemi, vařičem, lednicí a LED osvětlením, částečně napájeným dvojicí solárních panelů. Kromě toho je vybaven výsuvnou střechou z kevlarových uhlíkových vláken s panoramatickým průhledem.

Pokud by se vám nezdál Land Cruiser řady 200 Heritage Edition nebyl dostatečně vzácný, o této restomodifikaci E7 200M mít pochybnosti nebudete. Na trh se dostane pouze sedm kusů – po jednom pro každý kontinent – z nichž pět bude k dispozici veřejnosti. V případě zájmu můžete zamířit na webové stránky společnosti Expeditions 7, kde se dozvíte další šťavnaté informace.

Zdroj: https://expeditions7.com/e7-200m/

Foto: Scott Brady | Overland Journal | Expeditions 7