Optimus je humanoidní robot s AI od Tesly. V budoucnu může změnit svět výroby

Zatímco zákazníci, kteří si předobjednali Cybertruck, musí stále trpělivě čekat, generální ředitel Tesly Elon Musk konečně představil nejnovější prototyp výrobce budoucnosti: vysokého humanoidního robota s umělou inteligencí. Říká si Optimus a mohl by v mnoha oblastech plně nahradit lidskou pracovní sílu.

Na prezentaci AI Day 2022, kterou značka uspořádala, byl vyzkoušen Tesla Bot, který zamával účastníkům a předvedl své taneční schopnosti. Musk prototyp předvedený na akci označil jako Bumble C a považuje ho za velmi ranou verzi. Dodal však, že předpokládá, že ten oficiální, plně navržený společností Tesla, bude „chodit během několika týdnů“. Finální verze bude vybavena 2,3kWh baterií a technologií Tesla State of Charge.

Inženýři společnosti Tesla chtějí robota vyladit tak, aby mohl nabídnout vysoce efektivní provoz ve výrobním prostředí. Jedním z mnoha unikátních prvků jsou vysoce schopné ruce, které prý dokáží uchopit cokoli, co dokáže člověk. Před výrobou robotů ve větším množství je společnost plánuje otestovat ve svých továrnách, aby zajistila kontrolu kvality a vysoce funkční provoz. Paradoxně však tým pracovníků společnosti Tesla musel dvounohý prototyp vynést vlastními silami.

Zatím neexistuje žádné konkrétní datum, kdy lze očekávat, že se Tesla Bot objeví v jiných továrnách, kancelářích nebo dokonce v domácnostech. Musk se v následné akci s otázkami a odpověďmi zabýval možnou cenou a prohlásil, že očekává, že se bude prodávat „pravděpodobně za méně než 20 000 dolarů“ (tj. pod půl milionu Kč).

Další podrobnosti o vývoji robota Optima najdete na jejích internetových stránkách.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/technology-63100636

Foto: Tesla