Seiko a Honda společně vytvořili sportovní hodinky inspirované legendárním motocyklem Super Cub

Motocykl Honda Super Cub se od svého debutu v roce 1958 prodal v počtu více než 100 milionů kusů a stal se bezpochyby nejprodávanějším vozidlem všech dob. Společnost Seiko ve spolupráci se svým japonským kolegou právě představila novou limitovanou edici svých hodinek 5 Sports s designovými prvky inspirovanými právě tímto legendárním motocyklem.

Zbrusu nový chronograf vychází z modelu Super Cub 110 a chlubí se retro barevným provedením, které vychází z klasického zeleno-krémového laku používaného u modelů první generace, a zároveň se na něm objevuje několik dobových prvků. Uvnitř 42,5mm pouzdra z nerezové oceli je ciferník navržený ve stylu přední části skutečného modelu Super Cub, přičemž značka na 12. hodině připomíná světlomet na městské motorce a značky na 11. a 1. hodině vypadají jako oranžové blinkry na obou stranách.

Korunka na 4. hodině má podobu palivoměru a rámeček vypadá jako tachometr s rychlostí do 30 km/h. Zeleno-krémový řemínek Nato lze pro lepší viditelnost při jízdě nosit přes manžetu.

Počet hodinek byl limitován na pouhých 6 000 kusů, z nichž každý je dodáván ve vlastní speciální krabičce. Díky tomu jsou dostatečně atraktivní a vzácné, ale zároveň přiměřeně dostupné pro všechny fanoušky Super Cub. Hodinky Seiko 5 Sports Honda Super Cub Limited Edition jsou nyní k dostání na webových stránkách společnosti Seiko za 340 liber (cca 9700 Kč).

Zdroj: https://www.seikoboutique.co.uk/product/seiko-5-sports-honda-super-cub-limited-edition-srpj49k1/

Foto: SEIKO | Honda