První titanové Rolexky snesou ponor do hloubky 11 tisíc metrů

Před deseti lety se režisér James Cameron rekordně ponořil na dno Mariánského příkopu do hloubky téměř 11 000 metrů. Společnost Rolex mu na jeho cestu poslala experimentální verzi hodinek Sea-Dweller Deepsea, která byla schopna zvládnout hloubku této cesty.

Nyní se společnost Rolex rozhodla na oslavu 10. výročí speciální podmořské mise představit své vůbec první celotitanové pouzdro – s příhodným názvem Deepsea Challenge, které je zvětšenou verzí modelu Oyster Perpetual. Vlastní titan RLX, který značka dříve používala jako materiál pro zadní stranu pouzdra, je postaven na titanu třídy 5, jehož charakteristickými vlastnostmi jsou lehkost a odolnost vůči korozi. Nové hodinky jsou navíc o 30 % lehčí než hodinky z nerezové oceli z roku 2012, které sloužily jako zdroj inspirovaly.

Titanové pouzdro o délce 50 mm je vodotěsné do 11 000 m a má dvoubarevný jednosměrný keramický rámeček Cerachrom, který je odolný proti poškrábání a potažený platinou. Černý ciferník s bílými značkami Chromalight byl uzpůsoben tak, aby zajišťoval dokonalou viditelnost ve tmě a pod vodou. Rolex také vsadil na super spolehlivý a odolný automatický strojek kalibr 3230, který byl představen v roce 2020.

Očekává se, že hodinky Deepsea Challenge v titanové barvě RLX se brzy objeví na trhu společnosti Rolex za cenu 26 000 USD (cca 638 tis. Kč). Pokud plánujete hlubší ponory a rádi byste je absolvovali se stylovým doplňkem na zápěstí, neváhejte.

Zdroj: https://www.rolex.com/watches/sea-dweller/m126067-0001.html
Foto: ROLEX