Nové GPS hodinky Garmin Enduro 2 jsou lehké, odolné a nabité funkcemi

Společnost Garmin obvykle určuje standard pro GPS hodinky a průměrný outdoorový turista si je výjimečných schopností tohoto výrobce dobře vědom. V rámci aktualizace svých prémiových multisportovních hodinek implementoval na zápěstí každého sportovce několik pozoruhodných funkcí. Proč byste si měli model Enduro 2 pořídit i vy?

Vylepšená iterace výkonnostně zaměřených chytrých hodinek Garmin Enduro se může pochlubit funkčním dotykovým displejem a vylepšenou výdrží baterie až 150 hodin v režimu GPS (se zapojením solárního nabíjení). Pro srovnání: první generace vydržela při provozu stejných funkcí až 80 hodin. Stejně jako většina gadgetů od společnosti Garmin nabízí Enduro množství předinstalovaných map, které vás provedou vaší túrou, nyní je však posílen technologií SatIT (vyvíjí Garmin). Tento inovativní software automaticky navrhne optimalizovaný režim sledování na základě vybrané mapy, aby zachoval výdrž baterie hodinek na cestě.

Mezi další funkce hodinek Garmin Enduro 2 patří vizuální prediktor závodu, který poskytuje odhad tempa na základě vaší běžecké historie, a také profil aktivity schválený ARWS (Adventure Racing World Series) pro sledování časů vašich úseků a převýšení. Kromě těchto dvou funkcí implementoval Garmin užitečný režim Health Snapshot, jenž poskytuje informace o klíčových statistikách, jako je srdeční tep, úroveň stresu a skóre spánku.

Co se týče designu, hodinkám Enduro 2 není co vytknout ani v tomto směru. Díky titanovému rámečku, 1,4″ objektivu Power Sapphire a nylonovému pásku Ultrafit, který zajišťuje dokonalé přizpůsobení, jsou stejně odolné jako elegantní.

Sportovně zaměřené chytré hodinky jsou v dnešní době běžné, ale tak výkonné, jako jsou tyto, pravděpodobně žádné jiné nenajdete. GPS hodinky Garmin Enduro 2 jsou nyní k dispozici přímo v oficiálním e-shopu značky Garmin za 1 100 USD (cca 26 tis. Kč).

Foto: Garmin