8 nejlepších pánských turistických bot pro rok 2022

Plánujete v roce 2022 vyrazit do divočiny za dobrodružstvím? Není nic důležitějšího než se ujistit, že máte pro tuto výpravu tu správnou obuv. Potřebujete odolné a spolehlivé pánské turistické boty a naštěstí máte kliku, protože níže jsme pro vás připravili náš výběr 8 nejlepších pánských turistických bot pro rok 2022:

Ultralehká turistická obuv Season Three | $395

Třetí sezónu zahájili vysoce fundovaní postgraduální studenti na MIT, kteří si všimli, že se více zajímají o fyzické produkty než o software. Jako například tyto turistické boty, které jsou přímo inspirovány starými klasickými výrobky, jež si oblíbili evropští horolezci v 70. a 80. letech. Jedná se o boty dostatečně robustní na jakoukoli stezku, ale přesto dostatečně rafinované na večer ve městě.

Boty Danner x Huckberry Goldrush | $245

Tyto boty Goldrush se pyšní celokoženým svrškem, který nabízí klasický vzhled s vynikající voděodolnou ochranou a odolností, a jsou tak našimi oblíbenými botami. Mají exkluzivní podrážku Vibram® 917, která má gumovou směs XS Trek pro optimální rovnováhu mezi odolností a trakcí v mokrých podmínkách na stezce nebo v ulicích města.

Boty Naglev Combat WP | $280

Svršek bot Combat WP je vyroben z jednoho kusu kevlaru® obtočeného kolem termoregulační vlněné ponožky a je spojen s podrážkou z přírodního kaučuku s agresivním vzorkem a zakončen stélkou z kůže a kokosových vláken. Minimalistické, technické a téměř nezničitelné boty budou určitě těmi nejtvrdšími na horách.

Boty Amundsen Mountain Muck Low Cut | $292

Boty Muck Low Cut Boots od společnosti Amundsen, které byly vytvořeny po vzoru tradičních mukluků a doplněny o moderní technické materiály a řemeslné zpracování, vás na stezce rozhodně nezklamou. Má pružnou podrážku Vibram tlumící nárazy pro celodenní pohodlí a vyjímatelná vnitřní stélka je vyrobena z prodyšné třísezónní síťoviny.

Boty Lems Boulder Boot Waterproof | $165

Boty Boulder jsou s velmi nízkou hmotností 12,9 oz ideálním společníkem na cesty, protože patu a špičku lze úplně složit k sobě, aby se ušetřilo místo, což je ideální pro nacpání do batohu na cestu letadlem a pro nošení téměř všude v cílové destinaci, od stezky přes večeři až po noční procházku.

Boty Goruck MACV-1 | $160

Boty MACV-1 od společnosti Goruck jsou inspirovány nejoblíbenějšími botami v historii speciálních jednotek – botami Jungle Boot z vietnamské éry. Tyto boty jsou vhodné pro dlouhý den na nohou a do jakéhokoli prostředí, do kterého byste se kdy mohli dostat během výprav, a jsou ideální pro dobrodruhy, kteří dávají přednost botám, které zvládnou náročné podmínky a přitom jsou pohodlné po celý den.

Boty Filson x Danner Combat Hiker | $340

Boty Filson x Danner Combat Hiker, které se poprvé používaly v písečných pouštích a drsném horském terénu, jsou vlastní verzí bot, které se dříve vydávaly americkým vojákům pro použití po celém světě. Jsou vyrobeny z přírodní kůže s hladkým povrchem a podšity materiálem GORE-TEX® pro prodyšnou voděodolnou ochranu, přičemž gumový lem obepíná celou botu a chrání ji před pořezáním, odřením a vodou. Pružná podrážka Vibram® Bifida zajišťuje trakci v kluzkých podmínkách a skvělý cit pro terén na nerovném povrchu.

Boty Kodiak Skogan | $155

Model Skogan Hiker, inspirovaný klasickou turistickou obuví Kodiak® a navržený s ohledem na životní prostředí, kombinuje 100% voděodolnou konstrukci, recyklované materiály a retro styl pro maximální turistický výkon. Dokáže vás dostat z městských ulic i mimo vyšlapané cesty, a to v pohodlí a stylu.