Mercedes-AMG vyrábí luxusní kancelářské židle podle vzoru sportovních sedaček

Vozy Mercedes AMG jsou fenomén. Patří k nejvýkonnějším vozům jako stvořeným pro každodenní provoz – jsou vybaveny řadou komponentů a prvků zaměřených na závodní tratě, od pokročilých aerodynamických sad až po kokpity inspirované závodními vozy. A zatímco tato automobilová vylepšení byla dosud dostupná pouze pro modely AMG, profíci si nyní vypůjčili závodní sedačku a proměnili ji v ultraprémiové herní a kancelářské křeslo. Pro majitele upravených vozů nepsaná povinnost, pro ostatní příležitost, jak mít doma alespoň něco s logem AMG.

Ergonomické kancelářské křeslo se vyrábí ve stejné továrně jako sedadla pro sportovní vozy AMG a chlubí se stejnou úrovní pohodlí a řemeslného zpracování jako sedadla ve vozech. Práškově lakovaná konstrukce s dominantním černým opěradlem, prodlouženým sedákem a silně polstrovanými 3D nastavitelnými područkami, které se otáčejí o 30° a lze u nich nastavit šířku a výšku. Vysoké opěradlo s integrovanou opěrkou hlavy a výrazné boční opěrky dohromady vytvářejí dokonalou siluetu křesla, jehož komfort si okamžitě zamilujete.

Křeslo disponuje čalouněným potahem vyrobeným kombinací látek Artico a Dinamica, má také otvory pro bezpečnostní pásy, červené ozdobné pruhy a ozdobné prošívání – a samozřejmě nechybí viditelně umístěný znak AMG.

Židle stojí na pětiramenné základně s chromovanými koly a je rovněž vybavena plynovou vzpěrou pro nastavení výšky, synchronním mechanismem pro individuální nastavení hmotnosti a technologií volného houpání, které lze zaaretovat do jednoho z několika různých stupňů. Ručně je možné nastavit také sklon opěradla židle.

Kancelářská židle Mercedes-AMG je již k dispozici a její cena je stanovena na 3 500 eur. Prvních 50 kusů však bude vyhrazeno pro členy AMG Private Lounge. Takže se jedná o vskutku exkluzivní kousek.