Lamborghini konečně představilo svůj terénní supersport Huracán Sterrato. Dostane se do sériové výroby!

V létě 2019 Lamborghini představilo koncept terénního supersportu Sterrato – jedinou rallye verzi modelu Huracán. Poté, co vzbudil obrovský humbuk – a vyvolal řadu dotazů od zájemců -, značka s logem zuřícího býka nakonec oznámila, že se tento supersport připravený na rallye začne v příštích několika letech v omezeném množství vyrábět. Poté, co Lamborghini v červenci veřejnosti představilo první snímky Sterrata v kamuflážovém kabátě a v září zveřejnilo další upoutávku, nyní konečně odhalilo fotografie dobrodružně laděného modelu připraveného k výrobě.

Poté, co Porsche zveřejnilo první oficiální snímky svého terénního supersportu na bázi modelu 911, vypadá sériová verze modelu Huracán ve specifikaci Sterrato nápadně podobně jako exempláře, které se objevily v několika upoutávkách na tento model. Lambo charakterizují sportovní paket zvýšeného zavěšení prototypů, terénní kola a pneumatiky, systém střešních nosičů, rozšířené kompozitové blatníky a chráněné boční prahy, ochranu podvozku, střešní lopatku a dvojici světelných lišt LED zabudovaných do kapoty. Připravovaná varianta Sterrato si rovněž zachovává výše umístěný výfuk s dvojicí vývodů umístěných po stranách registrační značky tak, aby byl chráněn před jakýmikoliv terénními překážkami.

Přestože nebyly poskytnuty žádné informace o přesných specifikacích, Lamborghini o chystaném supersportu hovoří jako o „prvním terénním supersportovním voze s motorem V-10 a pohonem všech kol“. Kamuflážní livreje, které byly k vidění na prototypech, nahradí matný OD zelený lak inspirovaný vojenskou technikou – a možná se bude tento Huracán prodávat i dalších variantách.

Ačkoli Lamborghini zatím nezveřejnilo výrobní čísla, ceny, kompletní specifikace ani dostupnost, značka oznámila, že terénní supersportovní vůz Lamborghini Huracán Sterrato 2024 bude slavnostně představen 30. listopadu na veletrhu Art Basel v Miami, kde se očekává odhalení doporučené ceny a kompletní specifikace. Milovníci exotických supersportů se rozhodně mají na co těšit.

Zdroj: https://www.lamborghini.com/en-en/news/the-new-lamborghini-huracan-sterrato

Foto: AUTOMOBILI LAMBORGHINI S.P.A.