SPALDING a „Stranger Things“ se spojili a vytvořili neodolatelnou limitovanou edici basketbalových míčů

V červenci 2016 změnil Netflix se svým megahitem Stranger Things kulturu streamování i nostalgické trendy. Osmidílná první sezóna, pokud jste ji stále neviděli, sleduje skupinu dětí ve fiktivním městečku Hawkins v Indianě v roce 1983, kdy narazí na přísně tajné paranormální experimenty prováděné v nedalekém vládním zařízení.

Po čtyřech sériích, jejichž pátá a závěrečná série se začne natáčet příští rok, se Stranger Things spojili s největší značkou basketbalového vybavení, SPALDING, a vytvořili sadu čtyř míčů s grafikou na motivy seriálu. Společnost SPALDING měla velký úspěch také v roce 1983, kdy zahájila téměř čtyřicetileté partnerství s NBA, které skončilo v roce 2021.

Nová kolekce neodkazuje pouze na Stranger Things, ale také na historii značky SPALDING. Míč Top-Flite 100 Indoor, vyrobený s přesnými specifikacemi míčů z roku 1986, kdy se odehrává 4. série, je stejný jako míč používaný basketbalovým týmem Hawkins High v seriálu a model, který pomohl společnosti SPALDING získat smlouvu s NBA. Mezi dalšími basketbalovými míči je míč inspirovaný kostkami D&D Hellfire Clubu, míč s barvami a maskotem Hawkins High a míč s kalifornskou tématikou s jazykolamem „Greetings from Upside Down“ na boku.

Basketbalové míče Stranger Things, které jsou od 13. listopadu v prodeji na webových stránkách společnosti SPALDING, stojí 40 USD za kus (s výjimkou modelu Top-Flite 100, který stojí 150 USD).

Zdroj: https://www.spalding.com/basketball/featured/stranger-things-collection/

Foto: SPALDING