Je libo křišťálově čisté kostky ledu přímo na kuchyňské lince? Klaris to zvládá dokonale

Rozmach koktejlů v 19. století zapříčinil převratný vynález ledničky s mrazákem. O kvalitě ledu se sice v historických zdrojích nepíše, ale pijáci se tehdy pravděpodobně tolik o nečistoty nezajímali, protože byli ohromeni spoustou nových receptur, které útočily na jejich chuťové buňky.

Ani dnes však kvalitu vlastního ledu prakticky neřešíme. Důvod je prostý. Především jde o to, že valná většina z nás nikdy nezažila situaci, kdy pocit z jinak prvotřídního nápoje pokazí zakalená kostka. Zkrátka a dobře si neuvědomujeme, že existují i jiné možnosti. Jenomže někdy je skutečnost tak trochu jiná, než jak ji subjektivně vnímáme. A s ledem je to podobné. Možná, že led, který používáte a pokládáte jej za dokonale čistý, má k dokonalosti daleko. Co s tím?

Proces výroby čirého ledu je lehce tajuplný a vyžaduje několik přidaných kroků, a především celodenní mrazení (pomalejší mrazení pomáhá odstranit nečistoty). Klaris je nová značka, která tento proces zefektivnila, takže výroba čirého ledu je díky ní nejen snadná, ale i podstatně rychlejší.

Kromě toho, že zařízení Klaris zabírá pouhých 0,75 m2 plochy pracovní desky, uvolňuje místo v mrazničce pro skutečné potraviny. Takže už žádná mraznička plná ledu, chápete?

Přístroj na výrobu ledu Klaris, který se dodává v patentovaném provedení, vyrábí čtyři 2″ kostky pomocí vody z vašeho vlastního vodovodního kohoutku. A co víc, zmrazení ledu trvá pouze 6 až 8 hodin, což vám umožní dosáhnout dvou až tří cyklů za den. Protože čirý led neobsahuje bublinky a nečistoty, trvá déle, než se rozpustí, a tudíž neředí váš nápoj tak rychle. A i když čirý led začne kapat do vašeho nápoje, neovlivní tak výrazně jeho chuť. Jinými slovy jde o zase o něco pro fajnšmekry a hračičky, kteří vyžadují perfektní výsledek.

Chcete-li zvýšit kvalitu svých koktejlů a nealkoholických nápojů, s výrobníkem ledu Klaris, který je v současné době k dispozici k předobjednání za 449 USD (cca 11 600 Kč) na webových stránkách společnosti craftklaris.com, se vám to určitě podaří.

Zdroj: https://craftklaris.com/products/klaris-clear-ice-maker

Foto: Klaris