Nový luxusní reproduktor od iXOOST vychází z designu Mercedesu-AMG

Mezi dřívější reproduktory značky iXOOST patří modely inspirované vozy Lamborghini a F1, které svým designem odkazovaly na specifické výfukové systémy. Nejnovější konstrukce je však zcela jiná, protože výrobce exkluzivní audiotechniky spolupracoval s Mercedesem-AMG a vytvořil pečlivě propracovaný reproduktor v duchu AMG GT Black Series.

Nádherný reproduktor se chlubí všemi autentickými prvky ikonického roadsteru, jako jsou jeho nenapodobitelná přední mřížka, větrací otvory na kapotě a samozřejmě spousta karbonu. V této souvislosti je třeba zmínit, že reproduktor váží pouhých 33 kg, což je působivé, když vezmeme v úvahu jeho masivní rozměry – na délku měří zhruba 66 cm, na šířku zhruba 76 cm a na výšku něco málo přes 25 cm. „Repráček“ je na přední straně zakončen hliníkovými logy Mercedes a AMG a postaven na hliníkovém frézovaném podstavci, který zajišťuje maximální stabilitu a designovou konzistenci.

A zatímco samotný design může z reporoduktoru učinit více než důstojný ústřední prvek v domácnosti každého milovníka automobilů, stejně pozoruhodné jsou i jeho zvukové specifikace. Protože zatraceně dobrý zvuk, to je přece to, na čem si majitelé upravených Mercedesů zakládají.

Tento hi-fi reproduktor designovaný v duchu AMG je vybaven dvojicí bassreflexů, dvěma 15 cm subwoofery a čtyřmi 2,5 cm výškovými reproduktory, které dohromady vytvářejí 360 stupňový prostorový zvuk. Basreflexy se objevují na obou stranách reproduktoru a jsou umístěny v sadě originálních výfuků AMG GT, což přispívá k jedinečnému designu tohoto elegantního reproduktoru.

Když zvážíte všechny okolnosti, musíte uznat, že tento Bluetooth 4.5 kompatibilní audiosystém není jen „dalším designovým kouskem“, ale skutečným uměleckým dílem, a to zvenčí i zevnitř. Výrobce iXOOST zatím nezveřejnila žádné informace o cenách, můžete však bedlivě sledovat jeho stránky. S trochou štěstí si ji brzy uděláte radost.

Foto: ixoost.it