Novinka od Tactile Knife Co.: Špičkový nůž Dreadeye je její první model s pevnou čepelí

Will Hodges uvedl na trh úspěšnou značku taktických per Tactile Turn pro každodenní nošení. Bezprostředně poté založil v roce 2021 společnost Tactile Knife Co., která dodává nádherné nože, jež se mohou pochlubit stejně špičkovým řemeslným zpracováním a materiály jako Hodgesova společnost vyrábějící pera. Přestože je tato značka nožů stále v plenkách, rychle rozšířila portfolio o řadu prémiových zavíracích nožů. Nyní však TKC poprvé vstoupila do segmentu pevných čepelí se zbrusu novým kouskem nazvaným Dreadeye.

Nůž Dreadeye je prvním modelem s pevnou čepelí společnosti Tactile Knife Co – tedy s výjimkou kuchyňských nožů této značky – a vznikl ze spolupráce TKC a Matthewa Christensena z illinoiské společnosti Christensen Knifeworks (tento talentovaný designér v minulosti navrhoval produkční nože pro značky jako Kizer a Civivi). Dreadeye se může pochlubit fulltang konstrukcí (ocel tvořící čepel prochází celou délkou nože a po celé jeho ploše) a je v podstatě pevnou variantou Christensenova skládacího nože Dreadnought.

Dreadeye se vyrábí v USA a disponuje špičkovou novou čepelí z oceli CPM Magnacut, která byla vložena mezi šupiny rukojeti z materiálu Richlite. Práškově metalurgická ocel čepele nože byla také dále zpevněna speciálním procesem tepelného zpracování, který umožňuje čepeli dosáhnout stupně HRC mezi 63 a 64. Kromě plochého broušení a tepelného zpracování čepele byly všechny ostatní součásti tohoto nože navrženy a vyrobeny výhradně ve vlastní režii, a to až po kování.

Cena sice zatím zveřejněna nebyla, ale je téměř jisté, že nůž od Tactile Knife Co. a Christensen Knifeworks bude uveden do prodeje během příštího měsíce nebo dvou.

Zdroj: https://knifenews.com/tactile-partners-with-christensen-knifeworks-for-new-fixed-blade/

Foto: Tactile Knife Co.