Gramofon ve tvaru hvězdy: Unikát vznikl spojením Metallicy a Pro-Ject

Společnost Pro-Ject Audio Systems, kterou založil Heinz Lichtenegger v roce 1991, je rakouská firma specializující se na zvukové vybavení a hardware pro skutečné fajnšmekry. Za více než 30 let své existence si společnost Pro-Ject získala oddané příznivce z řad hardcore audiofilů, profesionálních inženýrů a hudebníků. Jednou z největších hudebních skupin, které si dlouhodobě oblíbily značku Pro-Ject, je Metallica. A právě ikonické metalové uskupení právě spojilo své síly s prestižní rakouskou audio značkou, aby v době, kdy kapela zažívá oživení díky seriálu Stranger Things, dodala na trh limitovanou edici gramofonů.

Unikátní gramofon se ručně vyrábí v Evropě. Inspirací bylo logo Metallica Star. Kousek je konstruován kolem masivního podstavce z MDF v klasickém designu – ve tvaru „ninja hvězdy“. Gramofon je vybaven těžkým skleněným talířem uloženým na hliníkovém subtalíři. Je zakončen kovovou horní deskou se zrcadlovou povrchovou úpravou. Výrobce z Mistelbachu obdařil stůl z limitované edice také speciálním 8,6″ hliníkovým ramenem ve tvaru písmene S, které je vybaveno přenoskou Pick it S2 C.

Kromě plně nastavitelného VTA(vertical tracking angle), funkcí tracking force a anti-skating má tento model v heavy metalovém stylu také kovovou hnací kladku, výškově nastavitelné hliníkové nožičky s tlumením TPE, polosymetrický gramofonový kabel s integrovaným zemnícím vodičem a pozlacené RCA konektory. Tento gramofon hifi třídy pohání řemínkový motor s elektronickou regulací otáček, který je schopen přehrávat při 33, 45 a 78 otáčkách za minutu. Gramofon má rozměry 529×119×429 mm a váží pouhých 9,9 kg.

Cena gramofonu Pro-Ject Metallica Limited Edition, jehož uvedení na trh bylo naplánováno na letošní léto, je stanovena na 1 599 USD, podle současného kurzu tedy lehce přes 38 tisíc korun. A přestože společnost Pro-Ject zatím nezveřejnila výrobní čísla, očekáváme, že tyto gramofony budou vyrobeny ve velmi omezeném množství.

Foto: Project-audio.com