Nejnovější přepracované Porsche 911 od Singeru těží z možností CFD modelování

Společnost Singer Vehicle Design se do obecného povědomí motoristických nadšenců dostala jako jeden z vysoce respektovaných, ne-li nejuznávanějších tunerů vozů Porsche na světě. Tuto pověst si však tato zakázková dílna nezískala tím, že by usnula na vavřínech. Rok co rok se Singer snaží posouvat hranice a neustále se zdokonalovat prostřednictvím řady iniciativ, jako je studie Dynamics & Lightweighting. A po rozsáhlém výzkumu a vývoji nyní Singer představil nejnovější model, který benefituje z možností programu DLS – ohromující jedinečné Porsche 911 s názvem „Thing 1“.

Vůz jezdí na zakázkové sadě ultra-širokých kol inspirovaných pětipaprskovými koly Fuchs se středovým uzávěrem a jeho exteriér byl zahalen do bílé barvy Parallax White. Právě ta kontrastuje prostřednictvím sady odhalených karbonových aerodynamických prvků. Stejně tak je karbonem obložen i interiér porschátka, který je z velké části zatmavený a uzpůsobený sportovní jízdě – dočkal se úprav v duchu známého rukopisu Singer, a to včetně na míru vyrobeného čalounění, sedadel a ovládacích prvků.

O pohon vozu Thing 1 se stará speciálně zkonstruovaný vzduchem chlazený čtyřiadvacetiventilový šestiválec o objemu 4,0 litru, na jehož vývoji se podílela společnost Williams Advanced Engineering. Řadový šestiválec, který přenáší výkon na zadní kola vozu, byl spojen se šestistupňovou manuální převodovkou.

Vrcholem úspěchu vozu Thing 1 je však jeho karoserie. Modelování pomocí CFD přineslo vozu 911 mimořádně širokou karoserii, která zahrnuje unikátní přední spoiler spojený s předním splitterem, jež jsou umístěny přímo před dvojitým chladičem oleje, zadní spoiler typu ducktail, přední křídla, zadní difuzor, průduchy na předních blatnících pro odvod horkého vzduchu – a střechu, která přivádí vzduch nad vůz a posílá jej k zadním oknům, odkud pokračuje do sacího potrubí motoru z uhlíkových vláken ve tvaru písmene U.

Singer svým projektem Thing 1 dokazuje, že laťka v oblasti elitního tuningu vozů Porsche stále není na nejvyšší příčce. Naopak ji vytrvale posouvá až k nebesům. Co vymyslí příště?

Zdroj: https://singervehicledesign.com/

Foto: Singer Vehicle Design