Mansory oblékla Mercedes-AMG G-64 do slušivého černo-tyrkysového hábitu

Většina novinek od Mansory obvykle stojí za zmínku a její nejnovější počin rozhodně není výjimkou. Německá úpravárenská firma se zaměřila na Mercedes-AMG G-63, který se může pochlubit vylepšenými specifikacemi a exkluzivní look, který snoubí luxus a extravaganci. Tedy nic pro konzervativně založené řidiče.

Lakování tohoto jedinečného exempláře na zakázku bylo nazváno „Algorithmic Fade“. Skládá se z tyrkysového odstínu (který se také velmi podobá vlastní barvě Mercedes-AMG Petronas pro F1) trefně pojmenovaného Feroza, který pomalu (ale jistě) přechází do ostré lesklé černé. Tím však symfonie barev nekončí, protože tyrkysový odstín proniká i do honosného interiéru, kde se objevují i lesklé černé akcenty, jako je přepracovaný volant a přístrojová deska.

K dalším významným prvkům specifického designového pojetí patří přepracovaná kapota z kovaného karbonu, světelné LED lišty na střeše a rozšířené podběhy kol. Kromě kosmetických prvků se posílená G-63 vyznačuje monstrózním výkonem 850 koní a točivým momentem 737,5 N.m. To jsou více než podstatná vylepšení oproti základnímu modelu s výkonem 577 koní a 627 N.m, které byly už tak dost působivé. Kromě toho byl čas 0-100 km/h snížen na pouhých 3,5 sekundy, zatímco sériová verze dosahuje takového zrychlení za 3,9 sekundy. Nejde sice o propastný rozdíl, ale i tak je navýšení výkonu znát.

Další informace o nejnovějším kolosu od Mansory najdete na oficiálních stránkách tunera, kde se můžete s designem Algorithmic Fade seznámit detailněji.

Foto: Mansory