Druhý chytrý telefon od Leicy se může pochlubit nejlepšími technologiemi pro fotografování ve své třídě

Ve dnešní době se o nejlepším chytrém telefonu často rozhoduje podle parametrů fotoaparátu. A nyní se možná právě objevil nový lídr. Společnost Leica nedávno odhalila svou druhou vlajkovou loď, mobilní telefon Leitz Phone 2, který se chlubí snímačem typu 1. Co je na něm tak exkluzivního? Pořizuje natolik kvalitní záběry, jež zkrátka musíte vidět na vlastní oči, abyste uvěřili, že je něco takového vůbec možné.

Po úspěchu přelomového smartphonu z produkce ikonického výrobce Leica přišel Leitz Phone 2 – vylepšen nejnovějším procesorem Snapdragon 8, který dláždí cestu k neuvěřitelně rychlému výkonu ve všech oblastech a optimalizované všestrannosti při pořizování fotografií. Kromě toho je vybaven ostrým 6,6″ displejem OLED opatřeným adaptabilním sklem Gorilla Glass – každý pixel se automaticky mění v závislosti na zobrazovaném obrazu a dokáže reprodukovat barvy, které jste zažili naživo.

Zázračné snímky by však nebylo možné pořídit bez 1″ snímače CMOS s rozlišením 47,2 megapixelů, který dokáže fotit ve vysokém rozlišení i při slabém osvětlení. Leica tvrdí, že tato technologie fotoaparátu je „v odvětví chytrých telefonů nepřekonatelná“, což, když vezmeme v úvahu neustálého ducha inovací této značky, není až tak překvapivé.

Kvůli ochraně je telefon vybaven magnetickou krytkou objektivu značky Leica, která zachovává špičkovou kvalitu snímač. Ačkoli zatím nejsou k dispozici informace ohledně výdrže baterie, stojí za zmínku, že původní model nabízel možnost rychlého nabíjení a stejnou 5 000mAh baterii, která se objevuje v Leitz Phone 2.

Leitz Phone 2 bude v současné době dostupný pouze na japonském trhu, ale i tak se vyplatí prozkoumat jeho specifikace na stránkách společnosti Leica – a začít se těšit na to, až se úchvatný technologický kousek objeví i na našem trhu.

Zdroj: https://leica-camera.com/en-US/World-of-Leica/Leitz-Phone-2

Foto: LEICA