Honda Prelude se vrací! A tentokrát zamíří i do Evropy!

Fanoušci Hondy, zbystřete! Legendární sportovní kupé Prelude povstane z mrtvých! Honda sice oficiální datum vydání sériového vozu zatím neoznámila, ale koncept byl představen na tokijském veletrhu mobility v roce 2023 a červený model se chystá zazářit na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná od 11. do 14. července. A co je ještě lepší? Zatímco dostupnost v USA je stále nejistá, Honda potvrdila, že se Prelude bude prodávat v Evropě!

Hybridní srdce pro novou generaci

Zapomeňte na čistě elektrický pohon, o kterém se původně spekulovalo. Nová Prelude bude hybridní, s kombinací 2,0litrového zážehového čtyřválce a elektromotorů. To by mělo zajistit slušný výkon a zároveň nízkou spotřebu paliva, i když Honda zatím nezveřejnila žádné konkrétní specifikace. Šéfkonstruktér Tomoyuki Yamagami nicméně zdůrazňuje, že Prelude nebude „nejsportovnější a nejsvižnější auto na trhu“, takže se spíše zaměří na vyváženou jízdu a potěšení z řízení.

Sportovní vzhled s moderními prvky

Design konceptu Prelude nenechá nikoho chladným. Elegantní linie karoserie s decentním zadním spoilerem a 20palcová kola dodávají vozu sportovní vzhled, který podtrhuje červená barva a červené brzdové třmeny Brembo. Interiér zatím Honda tají, ale z fotografií je patrné, že vůz bude mít běžná boční zrcátka a interiér s konfigurací 2+2, takže by se uvnitř mělo pohodlně usadit i pět lidí.

Naděje pro Evropu, otázky pro USA

Zatímco návrat Prelude do Evropy je jistý, fanoušci v USA si budou muset ještě chvíli počkat. Honda zatím nepotvrdila, zda se vůz bude prodávat i za oceánem. Nicméně s ohledem na velkou popularitu předchozích generací Prelude v USA existuje velká šance, že se i tam nakonec objeví.

Prelude se chystá dobýt silnice

Nová Honda Prelude je vzrušující návrat legendárního sportovního kupé. S hybridním pohonem, moderním designem a zaměřením na potěšení z jízdy má Prelude potenciál oslovit širokou škálu řidičů. Ať už jste fanouškem originální Prelude, nebo jen hledáte zábavné a stylové auto, Prelude si určitě zaslouží vaši pozornost. Sledujte další zprávy, abyste se dozvěděli více o dostupnosti a specifikacích sériového modelu.

P.S.: Pokud máte cestu, nezapomeňte se zajet podívat na červený koncept Prelude na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná od 11. do 14. července!

Zdroj: https://www.motor1.com/news/725787/honda-prelude-2024-goodwood-fos/

Foto: https://global.honda/en/japan-mobility-show/2023/info/PRELUDE_Concept/