Nike ACG chystá nové oudoorové boty: Zoom Gaiadome GORE-TEX budou mimořádně kvalitní a stylové

Nike ACG – zkratka pro All Conditions Gear – je předchůdcem řady Nike „Hiking“, v níž se v roce 1981 objevily styly obuvi jako Magma, Approach a Lava Dome. Od samého počátku se jednalo o průkopnickou značku. Je proslulá kvalitou a pravidelně přináší zajímavé kousky, které snoubí vynikající vlastnosti prémiových materiálů a stylový design.

Outdoorově zaměřený sub-brand Nike vždy posouval hranice toho, co lze očekávat od kvalitního turistického vybavení, a nadcházející boty tento fakt jen potvrzují. Boty ACG Zoom Gaiadome GORE-TEX se krátce objevily na letošních zimních olympijských hrách a konečně by se měly dostat na pulty obchodů (a do prodejních aplikací).

Vysoká bota je postavena na prodyšném síťovaném základu a následně potažena materiálem GORE-TEX, což zaručuje, že je více než schopná zvládnout jakoukoli outdoorovou aktivitu, která vás napadne.

Jak jsme zmínili výše, na zimních olympijských hrách obuv uspěla v mrazivých podmínkách. Tuto spolehlivou technologii, odolnou vůči povětrnostním vlivům, doplňuje množství vnějšího polstrování pro maximální pohodlí a klec Trail Frame pro lepší stabilitu.

Kromě toho je model Zoom Gaiadome vybaven nylonovým stahovacím páskem na patě pro snadné nazouvání a vyzouvání. A také kovovými očky s háčky pro zajištění při pohybu na stezce. Jak už napovídá samotný název, stojí na patentované dělené mezipodešvi Nike Air Zoom, která garantuje pocit lehkosti, ovšem nikoliv na úkor výkonu. Konec konců – na mezipodešvi je napsáno „Navrženo, testováno a vyrobeno na planetě Zemi“, což dokazuje, že snaha ikonického výrobce obuvi o udržitelnost není prázdnou frází.

Kromě vyobrazené bílé barevné varianty bude model speciální outdoorové obuvi k dispozici v zádumčivých odstínech černé a hnědé. Oficiální informace o zahájení prodeje a ceně týkající nejsou příliš konkrétní, zájemci proto musí pravidelně kontrolovat webové stránky Nike, kde se vše včas objeví.

Foto: Nike