Obojživelná obytná tříkolka Z-Triton

Pokud toužíte po dokonalém stroji pro všechna letní dobrodružství v přírodě, možná jsme pro vás našli ideálního kandidáta v podobě tohoto obojživelného obytného vozu Z-Triton. Tento působivý a poutavý vůz rozhodně zaujal naši představivost a pro ty, kteří rádi tráví čas na souši i na vodě, je nezbytným doplňkem vozového parku. Jedná se o obojživelnou obytnou tříkolku, která vám poskytne svobodu cestování po souši i po vodě.

Z-Triton Amphibious Camper Trike je ideální pro dálková dobrodružství nebo rekreaci – víkendový výlet hluboko do přírody – a již nyní si jej můžete předobjednat za základní cenu kolem 14 tisíc eur. Což samozřejmě představuje určitou investici, ale pokud rádi prozkoumáváte přírodu a nechcete se nechat brzdit rozdílnými terénními podmínkami, je to opravdu bez debat. Má dostatek místa pro dva lidi, takže jeden z nich může jezdit, zatímco druhý si odpočine vzadu, a bezpochyby se s ním otočíte, ať už ho vezmete kamkoli.

Působivý rozsah

Z-Triton Amphibious Camper Trike se může pochlubit docela působivým dojezdem, díky kterému toho za den stihnete hodně a ujede přibližně 50+ km po souši a 20+ km po vodě (nepřetržitá jízda), což je pro většinu milovníků outdoorových dobrodružství více než dost. Tento zcela nový model má podobu modernizované mobilní jednotky sestávající z domu, člunu a tříkolky v jednom a poskytne majiteli jedinečnou svobodu při cestování po souši i po vodě.

S obojživelným obytným vozem Z-triton (od 14 tisíc eur) chtějí změnit způsob, jakým lidé komunikují s přírodou a svým okolím, zejména v současné době celosvětové pandemie a neustálé touhy po samostatném a nezávislém úniku. Tento nový model, který vychází z designu původního prototypu, je o něco širší a nabízí více prostoru v kabině – tolik, aby se v něm pohodlně vyspali dva lidé. Motocyklová část prošla komplexní úpravou a nyní nabízí větší pohodlí díky zadnímu odpružení, nastavitelnému sedadlu, hydraulickým kotoučovým brzdám, sedmi převodům vnitřního náboje.

Z-Triton Amphibious Camper Trike má dvojnásobný výkon oproti prototypu – 1000 W a režim člunu je také vylepšen silnějším 1150W motorem, který byl integrován do karoserie a lze jej zvedat a spouštět ze samotné kabiny. Je stoprocentně elektrický, má elektromotory pro člun i tříkolku, sadu li-ionových baterií a integrované střešní solární panely. Karoserie je vyrobena z organického skelného vlákna s polyesterem z recyklovaných pet lahví a řada dílů je velkoformátově 3d tištěna z bioplastů. Kromě toho je v něm umístěn květináč, který uživatelům umožňuje převážet malé stromky, které lze po cestě vysadit a zalesnit tak planetu. Tento nový Z-triton má tedy pozitivní CO2 stopu a jeho cílem je být nejudržitelnějším RV na trhu.