Hliníková Navetta 50 dokazuje, že i superjachta může koketovat s udržitelností

Modelová řada jachet Navetta, které vyrábí společnost Custom Line, jde ještě o krok dál než „jen“ k luxusu. Pokud segment alespoň po očku sledujete, nebude pro vás překvapením, že nově představená Navetta 50 je jednou z nejúžasnějších staveb, které jsou v současné době k vidění. Kromě toho, že vypadá famózně, se chlubí unikátním konstrukčním řešení. Trup této jachty je vyroben výhradně z hliníku.

Jedná se o první model, který Custom Line postavila z hliníku, a z mnoha důvodů je to krok správným směrem. Na vrcholu pomyslného seznamu je udržitelnost. Tento ultralehký materiál totiž snižuje spotřebu honosného plavidla až o 15 %, což potěší každého ekologicky smýšlejícího milionáře.

Co se týče velikosti a specifikací, plavidlo měří něco málo přes 163 stop a může se pochlubit maximální rychlostí 16 uzlů. Kromě ekologických výhod nabízí Navetta 50 také řadu luxusních zařízení a prostorných společných prostor jako stvořených pro zábavu nebo ničím nerušený relax.

Navetta 50 se skládá ze 4 samostatných palub, které zahrnují plážový klub a bar v americkém stylu. Když se podíváte dovnitř, hlavní atrakcí je centrální apartmá. Tato rozlehlá ložnice nabízí spoustu denního světla díky vysokým oknům (sahají od podlahy ke stropu), jež slouží jako dveře vedoucí na soukromou terasu. A ještě něco – Custom Line ukazuje svou snahu o udržitelnost také prostřednictvím ekologického nábytku a dalších uvědomělých designových prvků, jako je například obložení z udržitelného ořechu.

V současné době to vypadá, že Custom Line zahájí stavbu jachty Navetta 50 do konce roku 2022 a tvrdí, že by měla být připravena vyplout na moře v roce 2024. Více informací o tomto plavidle, které podporuje ekologii a snižuje spotřebu paliva, najdete na webových stránkách společnosti Custom Line.

Foto: Custom Line