Elektrické surfovací prkno z uhlíkových vláken Kinetic Option klouže po vlnách rychlostí přes 50 km/h

Koncept dopravy na pevnině se v posledních letech velmi dynamicky mění. Pozorujeme především rychlý přechod mnoha kategorií automobilů na bateriový pohon. Ale vyvíjí se také vodní sporty, byť na ně neupíráme tolik pozornosti. Za zmínku stojí například ohromná popularita pádlování vestoje, skvělý packrafting… a elektrické surfování, které se v posledních letech šíří jako požár. Nové značky elektrických surfovacích prken se objevují zdánlivě každý měsíc.

Za pozornost stojí například singapurský startup Kinetic Option. Chystá se uvést na trh model TKO 001, své první elektrické surfové prkno vyrobené z uhlíkových vláken koncipované pro vyšší rychlost a lepší ovladatelnost. Ačkoli prkno nebude první svého druhu, očekává se, že před vložením baterie bude vážit necelých 40 kg a dosáhne rychlosti téměř 55 km/h na sladkovodních i mořských vodních plochách. S nohama připevněnýma k prknu pomocí popruhů můžete svištět i po oceánech a jezerech bez vln nebo se nechat táhnout lodí pomocí tažného lana.

První model TKO 001 o délce 1,8 m je poháněn vlastní zásuvnou lithium-iontovou baterií, která umožňuje průměrně používat prkno v průměru 40 minut (maximálně 45 minut). Dálkový ovladač poskytuje informace o rychlosti a výdrži baterie. Ať už jste začátečník, nebo zkušený veterán, nové surfové prkno Kinetic Option po uvedení na trh jistě ovládne celý průmysl.

Na webových stránkách společnosti Kinetic Option jsou již spuštěny předobjednávky. Cena elektrického surfovacího prkna TKO 001 je 18 000 USD (cca 464 tis. Kč), což není úplně pakatel. Dodávky by měly začít v říjnu. Pro kupující, kterým nevadí počkat si na prkno až do začátku roku 2023, je k dispozici také možnost složení zálohy ve výši tisíce dolarů.

Jedno je jisté – surfování se mění a můžeme být svědky zbrusu nového konceptu ovládnutí vln. Budete se držet zuby nehty klasického prkna, nebo dáte šanci elektro-variantě?

Zdroj: https://uncrate.com/kinetic-option-jet-surfboard/

Foto: Kinetic Option