Apple odhaluje iPad 10. generace a špičkový iPad Pro s čipem M2

Je to zhruba měsíc, co Apple odhalil iPhone 14, aby se vrátil zpět s další porcí novinek. Čas utíká rychle jako voda a původní iPad na krku více než deset let, ovšem bylo jen otázkou času, kdy výrobce z kalifornského Cupertina ukáže model 10. generace, který doprovodí posílená verze novějšího iPadu Pro.

Začněme u vlajkového základního modelu: došlo k jeho vnitřnímu i vnějšímu oživení včetně několika softwarových vylepšení a barevných variant. Desátá generace iPadu je poháněna výkonným mobilním čipem A14 a vybavena úchvatným 10,9″ displejem, který parametrově překonává předchozí čip A13 a o něco menší obrazovku deváté generace.

Mezi další nové funkce patří kompatibilita s klávesnicí Apple Magic Keyboard Folio a nekonečné možnosti spolupráce, která může plynule přecházet z aplikace do aplikace. Nebo jak říká značka, „od koláčových grafů po koláčové recepty“.

Modernizovaný iPad Pro byl taktéž posílen špičkovým čipem M2, což z něj dělá univerzální výkonný počítač vybavený tak, aby toho zvládl tolik, co váš notebook. Osmijádrový procesor M2 je až o 15 % rychlejší než M1, což otevírá cestu k plynulému multitaskingu a vysokooktanovému pracovnímu procesu. Tento upgrade jistě přijde vhod mnoha uživatelům, ovšem skutečné pozdvižení budí unikátní technologie Apple Pencil Hover. Majitelům tužky 2. generace umožňuje interakci s displejem ze vzdálenosti až 12 mm, což jim poskytuje plnější přehled o úkolech na obrazovce.

iPad a iPad Pro je možné předobjednat za ceny od 449, respektive 799 dolarů (tedy cca 10 900 Kč za iPad a 19 450 Kč za iPad Pro). Oba tablety budou plně dostupné od 26. října.

Zdroj: https://www.apple.com/ipad/

Foto: Apple