Oak Cottage: Úžasná dubová chata v Suffolk

Chcete si odpočinout od stresu a napětí několika posledních let? V Oak Cottage najdete vítané útočiště, které má jen zřídkakdy lepší dispozici pro užívání si všeho, co vám může Suffolk nabídnout. A to je opravdu hodně.

Vzhledem k tomu, že cestování už dlouho není na pořadu dne, je pravděpodobně moudré, alespoň podle našeho názoru, udržet dovolenou v krátkodobém horizontu relativně lokální, než se cestovní průmysl opět rozjede, a protože máme štěstí, jsme obklopeni úžasnými místy k pobytům zde ve Velké Británii. Abychom trochu načerpali síly, chtěli jsme se vydat někam trochu stranou od zajetých kolejí a s opravdovým pocitem odpočinku a relaxace v srdci, a přesně to jsme našli v Oak Cottage. Oak Cottage se nachází v blízkosti tržního města Woodbridge v Suffolku, jen co by kamenem dohodil od mnoha nádherných pláží v hrabství, a byla přesně tím místem, kde jsme chtěli strávit mini dovolenou.

Majitelé chaty Oak Cottage, Jane a Paul, která se nachází v luxusním jurtovém kempu a sousedí s jejich vlastním domem, vás nemohou po příjezdu přivítat vřeleji a snaží se zajistit, aby váš pobyt byl nezapomenutelný. Oak Cottage je odborně navržený jednopodlažní rekreační dům se dvěma ložnicemi, který je obklopen nádhernými poli a ke kterému vede dlouhá příjezdová cesta. Chata se může pochlubit světlou a vzdušnou otevřenou kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem s nádherným výhledem na okolní suffolkský venkov, který, věřte nám, je tak relaxační, jak jen to jde. Kolem chaty je vynikající jižně orientovaná soukromá terasa s posezením, ohništěm a grilem a oddělená terasa v zadní části s posezením a originální venkovní vanou, pokud máte chuť se kochat výhledem a zároveň se koupat.

Glampingové prostředí

 

Vzhledem k tomu, že jsme poprvé měli s sebou našeho nejnovějšího člena, a to ročního syna Arthura, rozhodli jsme se, že nebudeme bydlet v jedné z úžasně vypadajících jurt, ale pokud si chcete užít glamping, málokdy jsme viděli lépe vypadající jurty. Každý malý designový prvek byl pečlivě promyšlen a dělá čest úžasné, odlehlé lokalitě, ve které se Oak Cottage a pět luxusních jurt nachází. Jak v Oak Cottage, tak v jurtách budete moci plně využívat veškeré zázemí, které zahrnuje hernu s informačním prostorem, dětské hřiště a sezónní venkovní poctivý bar plný místních řemeslných piv a pec na pizzu (rozhodně doporučujeme vynikající pizzu).

Oak Cottage se nachází necelé dvě míle od krásného města Woodbridge na břehu řeky (v tomto místě jsme již několikrát byli a bylo jedním z důvodů, proč jsme si tuto fantastickou chatu vybrali). Ve Woodbridge najdete spoustu nezávislých obchodů a řadu vyhlášených restaurací a hospůdek. Pokud máte rádi pěší turistiku, z chaty vede nepřeberné množství nádherných procházek, které vám umožní poznat typické suffolkské vesnice a kulinářské speciality místních venkovských hospůdek.

Kousek od hotelu, asi 20-30 minut jízdy autem nebo na kole, jestliže vás to zajímá, můžete objevovat celé Suffolk Heritage Coast – od pláží a vřesovišť až po města a hrady – v Suffolku není nikdy nouze o věci, které stojí za to vidět a dělat, a Oak Cottage je ideálním místem, odkud je můžete všechny objevovat. I když jsme tam byli jen na pár nocí, rozhodně jsme z Oak Cottage odjížděli uvolněnější a odpočatější, než když jsme přijeli, což svědčí o skvělém prostředí a jedinečném výhledu na krajinu. Rozhodně doporučujeme všem, kteří chtějí objevovat krásy Suffolku.