Proč byste měli navštívit ostrov Sv. Martin

Karibský ostrov Sv.Martin láká turisty z celého světa a v posledních letech se stává stále oblíbenějším. Pokud jste tento krásný ostrov ještě nikdy nenavštívili, pokračujte ve čtení a podívejte se na náš seznam důvodů, proč byste ho měli alespoň jednou v životě navštívit.

Je domovem pestrobarevných festivalů

Během celého roku se na Sv. Martinu konají festivaly a karnevaly. Festival taneční hudby SXM přiláká na ostrov více než 2 000 lidí, kteří protančí noc za doprovodu 75 DJs z celého světa. Denní plážové party na festivalu přecházejí v noční bujaré večírky se spoustou tropických dekorací, hlasitých zvukových systémů a působivých světelných show. Návštěva SXM vás rozhodně nezklame.

Má nádherné pláže

Přestože je Sv. Martin poměrně malý ostrov, nachází se na něm 37 pláží, které jsou velmi krásné a lákají mnoho turistů, kteří sem každoročně přijíždějí. Mezi nejlepší pláže a zátoky, které můžete navštívit, patří Orient Bay, Grand Case Beach, Mullet Bay, Little Bay a Anse Marcel Beach. I když tyto pláže patří mezi nejoblíbenější, možná najdete jinou pláž, která vám bude vyhovovat více.

Je skvělý pro nakupování

Jedním z hlavních turistických lákadel, které na ostrov přivádějí tolik turistů, jsou bezcelní nákupy. Sv. Martin se stal oblíbenou destinací pro luxusní zboží, jako jsou značkové oděvy a šperky. Klenotnictví na Sv. Martinu má jedny z nejlepších šperků v celém Karibiku a je to místo, kde se musíte během své návštěvy určitě zastavit a vybrat krásný dárek pro své blízké.

Nabízí chutné jídlo

S více než 300 restauracemi, v nichž je zastoupeno více než 100 různých národností, není divu, že je Sv. Martin mnohými považován za kulinářské hlavní město celého Karibiku. To znamená, že během své návštěvy Sv. Martinu můžete ochutnat velké množství druhů jídel, od středomořských po francouzské a všechno mezi nimi. Kromě zavedených restaurací najdete na ostrově také mnoho malých stánků s jídlem u silnice a grilovacích jam, které jsou rozmístěny po celém ostrově. Tato jídla je ideální zapít místním karibským medvědem, který je plný chuti.

Je domovem úchvatných scenérií

Když se na chvíli vzdálíte od pláže, zjistíte, že na ostrově Sv. Martin se nachází neuvěřitelná krajina v podobě nádherných hor a zlatavých západů slunce. Ostrov je plný flóry a fauny, což z něj činí ideální dovolenkovou destinaci pro pozorovatele ptactva. Chcete-li si je co nejlépe prohlédnout, vydejte se do hustých mokřadních přístavišť, na skalnaté ostrůvky nebo do mangrovových lesů, kde určitě uvidíte něco jedinečného.

Mezi další důvody, proč byste měli navštívit ostrov Sv. Martin, patří skutečnost, že navštívíte dvě různé evropské země, má krásné korály a bujarý noční život.