Karavan, nebo katamarán? Elektrický Caracat 860 je jako doma na souši i na moři!

Možná jste to netušili, ale vývoj obojživelných vozidel začal více než sto let před nástupem automobilů. Kvůli (ne)praktičnosti se ovšem tato vozítka příliš neujala, především kvůli omezené rychlosti na vodě a pomalém procesu samotné přeměny ze souše na vodu. Nicméně typem vozidla, u kterého by potřeba rychlé jízdy po vodě nemusela být prioritou, je karavan.

Německá společnost Caracat ve spolupráci s firmou Schneider Caravaning zajistila, aby zájemci mohli cestovat ve svém luxusním voze po souši i na moři, aniž by byli v nějakém high-tech špionážním filmu. Firma vyvinula a patentovala jedinečný způsob přeměny karavanů na katamarány a nyní uvedla na trh svůj dosud největší model Caracat 860. Caracat 860, pojmenovaný podle své délky 8,6 m (~28 stop), umožňuje bezproblémový přechod ze souše na moře díky nasazovacímu pontonu, který přidává dalších 8 stop na šířku, což přináší trojnásobnou stabilitu na vodě, kde je poháněn 15hp tryskami.

Caracat, který disponuje elektrickým motorem a je napájen solárními panely na střeše, má uvnitř i zvenčí dostatek vybavení. Díky tomu je skvělou volbou, i kdybyste zůstali pouze na souši. Nabízí koupelnu, kuchyni a dvě skládací lůžka. Model 860 má také balkon v zadní části a krytý střešní salonek – v tom se od většiny modelů odlišuje.

Caracat zkrátka posunul koncept obojživelného vozidla na jinou úroveň. Vydat se na vodu v člunu této velikosti obvykle není podmíněno potřebou velké rychlosti; očekává se, že prioritou takového cestování je relax. Stejně tak ani lidem, kteří tráví čas životem na cestách, zřejmě nebude vadit čas potřebný k vytažení trupu z laminátu, aby mohli vyrazit na moře.

Pokud se chcete dozvědět více, případně si nevšední obojživelné vozidlo objednat, zamiřte na webové stránky společnosti Caracat.

Zdroj: https://cara-cat.com/

Foto: Caracat