Benrus přivádí k životu ikonické hodinky, které nosil na zápěstí Steve McQueen v trháku Bullit

Při vzpomínce na Steva McQueena se vám kromě nezapomenutelných snímků pravděpodobně vybaví i mnoho slušivých kousků. Zesnulý herec, který se stal hereckou i módní ikonou, toho proslavil hodně – od hnědých semišových bot chukka až po sluneční brýle Persol. Ve světě hodinek dával v osobním životě přednost hodinkám Rolex Submariner, ovšem ve filmu Le Mans z roku 1971 se proslavil hodinkami Heuer Monaco se čtvercovým pouzdrem.

Hodinky, které nosil ve své pravděpodobně nejvýznamnější roli, jsou však pro sběratele a milovníky hodinek záhadou. V roce 2014 časopis Worn & Wound jako první upozornil na nenápadné hodinky, jež zdobily zápěstí „Krále frajerů“ v detektivce Bullitt z roku 1968. Jednalo se o civilní verzi polních hodinek vojenského specifikace z dílny americké hodinářské firmy Benrus. Dnes se obě společnosti spojily, aby společně oživily speciální model označovaný jako Series #3061.

Jednoduché provedení nových hodinek je přímou poctou klasice 60. let, jen s větším pouzdrem (39,5 mm). V pouzdře ze saténově kartáčované oceli se nachází automatický strojek švýcarského kalibru Soprod P024 s rezervou chodu 38 hodin. Jednoduchý černý matný ciferník má na vnitřní straně vojenské číslice.

Hodinky Benrus Series #3061, inspirované motivy automobilů z filmu, dostaly černý kožený řemínek s červeným prošíváním. Hodinky jsou nyní k zakoupení v obchodě Windup Watch Shop společnosti Worn & Wound za 595 USD (cca 15 tis. Kč). K prvním 50 objednávkám bude navíc přidán řemínek ADPT mil-spec v lesní zelené barvě.

Zdroj: https://windupwatchshop.com/products/benrus-series-3061

Foto: Benrus | Worn & Wound