Google konečně představil chytré hodinky Pixel Watch, sedmou generaci smartphonů a zbrusu nový tablet

Společnost Google na své vývojářské konferenci, která se udála začátkem tohoto roku, zmínila své vůbec první chytré hodinky, takže bylo jen otázkou času, kdy gigant ze Silicon Valley obdaruje technologické nadšence oficiálním představením. A stalo se. V prvním říjnovém týdnu proběhla akce Made By Google, jež kromě nejnovější generace smartphonů Pixel a dalšího chystaného překvapení konečně vrhla světlo i na tento dlouho očekávaný gadget. A my vám přinášíme přehled všeho, co gigant představil.

Smartphony Google Pixel 7 a 7 Pro

Smartphony nové generace společnosti Google jsou k dispozici ve dvou verzích: 6,3″ základní model a 6,7″ model Pro. Každý z nich se může pochlubit leštěným krytem vyrobeným z plně recyklovaného hliníku a pozoruhodně odolným sklem Corning Gorilla Glass na přední i zadní straně. Oba modely mají stupeň krytí IP68, takže jsou odolné proti vodě, prachu a dalším nebezpečenstvím, které na ně příroda nachystá. A týká se to i slunce, protože se obrazovka ve venkovním prostředí rozjasní o 25 % více (ve srovnání s modely Pixel 6 a 6 Pro).

Jako u každého nového smartphonu je jedním z hlavních vylepšení zařízení inovativní systém fotoaparátu. Díky spojení s dosud nejrychlejším procesorem Pixel Tensor G2 nabízejí nové modely několik nových funkcí, a to včetně funkcí Night Sight, Photo Unblur a Cinematic Blur, které umožňují provést správné úpravy ve všech situacích od slabého osvětlení až po rozmazané snímky. Milovníci fotografování se tak mají na co těšit.

Pixel 7 a Pixel 7 Pro je nyní možné předobjednat za ceny od 599, resp. 899 USD. Očekává se, že se začnou prodávat 13. října.

Hodinky Google Pixel Watch

Těšili jste se? Jsou tady první chytré hodinky od Googlu. Zaoblený design hodinek Pixel Watch, odolný proti poškrábání, je umocněn nerezovou ocelí složenou z 80 % z recyklovaných materiálů, díky kterému se krásně lesknou a jsou udržitelné. A tím odolnost nekončí – voděodolný gadget funguje v hloubce až 50 metrů. Google slibuje podporu eSIM a pořádnou hromadu funkcí. O tomto úžasném technologickém kousku vás budeme určitě brzy informovat podrobněji.

Doposud jsme byli svědky toho, jak se na trhu hemží zařízení poháněná systémem WearOS jiných značek, konkrétně od společností Samsung a Suunto – vlajková loď společnosti Google je konečně k předobjednání za cenu od 349 USD. Stejně jako smartphony Pixel bude plně k dispozici 13. října.

Google Pixel Tablet

Společnost Google není v oblasti tabletů žádným nováčkem, vždyť již zhruba před čtyřmi lety vyrukovala s tabletem Pixel Slate. Přesto bude pro tento letitý model těžké konkurovat novince Google Pixel Tablet. Zájemci se můžou těšit na prémiové materiály, zaoblené hladké rohy, ale také na stejně rychlé čipy, jaké dostaly smartphony Pixely 7 a 7 Pro. A to není vše – tablet bude sloužit jako větší rozšíření smartphonu s operačním systémem Android. Kromě toho Google k tabletu přidává nový nabíjecí reproduktorový dok a prezentuje jej jako skvělý způsob, jak udržet zařízení v provozu a zároveň umožnit hands-free přístup prostřednictvím služby Google Assistant.

Google Pixel Tablet sice nebude k dispozici již v letošním roce, ovšem očekávejte, že o něm uslyšíte více v roce 2023.

Zdroj: https://blog.google/products/devices-services/made-by-google-2022-collection/

Foto: Google