Nejrychlejší boty na světě? Seznamte se s Moonwalkers

Na trhu je nespočet kvalitních běžeckých bot, které mohou pozitivně ovlivnit výkon, ale přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdybyste svou obuv motorizovali? Určitě ano a nejste sami. Jenomže zatímco giganti jako Nike nebo Adidas nic takového ještě nedokázaly, inženýrská společnost z Pittsburghu označuje inovativní boty Moonwalkers za „nejrychlejší boty na světě“.

Převratná konstrukce Shift Robotics umožňuje chodit standardním tempem a zároveň zrychlit každý krok do té míry, že prakticky běžíte. Bota se chlubí pohonem s umělou inteligencí, který se pomocí algoritmů přizpůsobuje kroku a natažení nohou každého uživatele. Systém přitom spolupracuje s ergonomickým systémem kloubů, díky němuž jsou boty Moonwalker nadmíru pohodlné. Pohon je navíc kompatibilní s jakýmkoli (velkoměstským) terénem, takže bez problémů zvládnete kamenité chodníky nebo nerovné kopce.

Společnost Shift tvrdí, že boty umožňují zvýšit rychlost chůze o neuvěřitelných 250 %, což chodcům pomůže dosáhnout cíle mnohem rychleji. A díky nastavitelným magnetickým přezkám, které se hodí na jakoukoli obuv, mohou platformu nosit všichni – bez ohledu na obuv, kterou právě nosí. V praxi to znamená, že se můžete obout do čehokoli od Vansů až po turistické boty, a pak si na nohy připevníte Moonwalkers.

Pro ovládání Moonwalkers jsou k dispozici dva režimy: Zámek a posun. Začíná se v prvním z nich, protože elektronická brzda plně zablokuje kola, dokud nepřepnete do režimu shift zvednutím pravého podpatku a jeho otočením k opačné noze. Napájení probíhá přes USB-C, za 90 minut nabití můžete získat více než 6 mil dojezdu.

Společnost Shift Robotics Moonwalkers překonala svůj cíl na Kickstarteru o téměř 100 000 dolarů a vy můžete přispět ve výši minimálně 1 099 USD (cca 26 800 Kč), abyste vám dubnu příštího roku dorazil jeden pár.

Zdroj: https://www.kickstarter.com/projects/shiftmoonwalkers/moonwalkers-the-worlds-fastest-shoes

Foto: SHIFT ROBOTICS