Adidas představuje sluchátka vyrobená z udržitelných materiálů. Jsou na solární pohon!

Od značky Adidas jsme na inovativní design produktů zvyklí, ale obvykle se jedná o tenisky nebo výkonnostní vybavení. Nyní však tři pruhy předvádějí své audiální know-how s párem sluchátek přes uši se solárním napájením a nabízí téměř nekonečný poslech. Model RPT-02 SOL vznikl ve spolupráci značek Adidas a Zound Industries, z nichž druhá jmenovaná je stálým spolupracovníkem technologického katalogu německého výrobce oblečení.

Na těchto jedinečných sluchátkách přes uši vyniká implementace patentovaného materiálu Powerfoyle od společnosti Exerger. Jedná se o nejmodernější materiál pro nabíjení výkonných sluchátek za jakéhokoli světla. Navíc, pokud pobudete ve tmě příliš dlouho, mohou si uložit až 80 hodin poslechu pro budoucí použití. Po zvukové stránce se mohou pochlubit dynamickým 45mm měničem a frekvenčním rozsahem 20 Hz-20 kHz.

Gadget s krytím IPX4 je mimořádně pohodlný díky omyvatelnému hlavovému mostu a náušníkům, které lze snadno omýt a v případě potřeby i vyměnit. A co je nejdůležitější? Tato sluchátka vyrobená udržitelným způsobem jsou vyrobena z nejméně 51 % z recyklovaného nylonu a plastu. Takže jde o skvělou volbu pro vaše uši i pro Zemi.

Ačkoli to nejsou zdaleka první sluchátka poháněná solární energií, se kterými jsme se setkali, můžeme s jistotou říci, že se ve světě audia určitě rozjíždí nový trend. Sluchátka Adidas RPT-02 SOL budou k dostání online v oficiálním e-shopu značky od 23. srpna za 229 dolarů (cca 5 690 Kč), ale předobjednat si je můžete třeba hned.

Foto: Adidas