Mobilní napájecí SuperBase V láká na kapacitu, se kterou si domácnost vystačí i týden

Zendure je název technologického startupu ze Silicon Valley, který téměř před deseti lety spustil svou první kampaň na Kickstarteru. Uspěl se svými vysoce odolnými externími bateriemi a se stal oblíbenou volbou v oblasti o přenosných napájecích stanic.

Vlajková řada značky Zendure nese název SuperBase a nedávno získala svůj dosud nejschopnější přírůstek – model SuperBase V. Slouží jako přenosný akumulátor na kolečkách s kapacitou 6,4 kWh s možností stohování, díky čemuž lze celkovou kapacitu navýšit až na 64 kWh. Stačí přidat další satelitními baterie. Průměrná domácnost může s těmito bateriemi fungovat zhruba týden.

Podle společnosti Zendure je SuperBase V také prvním domácím energetickým systémem, který využívá polotuhé baterie, jež lépe hospodaří s energií, jsou bezpečnější a mnohem lehčí, protože mají o 42 % více energie na kilogram. Tento zdroj energie, který je určen pro napájení domácnosti, obytného vozu nebo kempování, lze nabít v jakékoli nabíjecí stanici úrovně 2 pro elektromobily za přibližně 2 hodiny nebo až 3 000 W pomocí solárních panelů.

SuperBase V je v současné době k dispozici na Kickstarteru, kde základní balení začíná na 2 599 dolarech (cca 63 500 Kč), což je 43% sleva oproti maloobchodní ceně 4 599 dolarů (cca 112 600 Kč). Na každou jednotku je navíc výrobcem poskytována desetiletá záruka. Podle nás je zařízení jako stvořené pro každého, kdo hledá k cestu k nezávislosti na veřejné energetické síti. Na své si však přijdou i běžní uživatelé, kteří vyžadují řešení při delších výpadcích.

Zdroj: https://www.kickstarter.com/projects/zendure/superbase-v-first-plug-and-play-home-energy-storage-system

Foto: Zendure