Nejlepší herní monitor? Samsung Odyssey Ark 55” na to má

Kvalitní herní monitory se staly nezbytnou výbavou každého streamera, který to se svou tvorbou myslí alespoň trochu vážně. Ovšem nový model společnosti Samsung je jasnou volbou spíše pro ortodoxní hráče. Zakřivený monitor – Model Odyssey Ark 55″ od světoznámého technologického giganta – je delikátní mašina, jež se snaží poskytnout ten nejlepší možný herní zážitek.

Z vizuálního i výkonnostního hlediska je tato chystaná novinka od společnosti Samsung prakticky bezkonkurenční. Může se pochlubit rychlou dobou odezvy 1 milisekunda, obnovovací frekvencí 165 Hz a kontrastním poměrem 1 000 000:1 pro syté barvy. Navíc, jako by to nestačilo, samotné použití zakřiveného monitoru je při hraní obrovskou výhodou. Zakřivený displej snižuje namáhání očí a maximalizujete zorné pole, což hráči připravuje půdu pro výhody před konkurencí při hraní online. A co se týče modelu Odyssey Ark 55”, jedná se o vůbec první zakřivený displej 1000R v herním světě.

A co je nejpozoruhodnější? Můžete si dokonce určit polohu obrazovky podle svých představ, protože je umístěna na otočném kloubu, který dokáže nastavit displej horizontálně nebo vertikálně. Otočením na výšku se aktivuje režim Cockpit Mode a s ním sousedící ambientní osvětlení Eclipse Lighting, což je inovativní koncept, který podle společnosti Samsung „vytváří nový pocit ponoření do herního světa“.

Displej s rozlišením 4K doplňuje čtveřice reproduktorů v každém rohu a dvojice centrálních wooferů, které se spojují a vytvářejí pohlcující zvukovou kulisu s další pomocí technologií AI Sound Booster a Dolby Atmos.

A pro koho je monitor Samsung Odyssey Ark 55” jedinou správnou volbou? Špičkový monitor je určen pro soutěživé hráče a profesionální streamery – ale to by vás nemělo odradit od toho, abyste o ní uvažovali, když si zkrátka „jen“ rádi čas od času zahrajete pro radost.

Herní monitor Samsung Odyssey Ark je již nyní možné předobjednat za 3 500 USD (cca 86 tis. Kč) a plně dostupný bude od září.

Foto: Samsung