Apple se vytasil s novinkami. Na eventu představil iPhone 14 i nové Apple Watch

Letos v červnu Apple sice představil spoustu nových softwarových aktualizací pro svou nadcházející řadu chytrých hodinek, telefonů a sluchátek, ale až nyní tyto komponenty konečně představil na své živě přenášené akci. Abyste se mohli připravit na upgrade a výměnu svých jablečných zařízení, projděte si tohoto průvodce. Dozvíte se vše, co potřebujete vědět o produktech, které se řítí na trh.

APPLE WATCH SERIES 8 A APPLE WATCH SE

Společnost Apple představila trojici nových chytrých hodinek, a to včetně nejnovější generace své standardní řady Series 8. Po přidání několika velmi specifických prvků se z tohoto zařízení stal prakticky osobní záchranář. Jmenovitě jde o sledování teploty, podrobný přehled o průběhu spánku a funkce detekce pádu, kterou umožňuje akcelerometr s vysokou přetížitelností a tříosý gyroskop – díky těmto funkcím dokáže rozpoznat prudký pád a okamžitě přivolat pomoc. Dobrá zpráva je, že Apple cenu svých nejprodávanějších chytrých hodinek nezvýšil a novinka se bude prodávat od 399 USD za model s GPS. Nejnovější model základních chytrých hodinek Apple SE je rovněž vybaven touto technologií pro detekci nárazů a je poháněn vylepšeným dvoujádrovým procesorem. K mání bude za 249 USD.

APPLE WATCH ULTRA

Kromě modernizované vlajkové lodi ukázal technologický gigant také nový kousek s názvem Apple Watch Ultra – 49mm sportovní hodinky vyrobené z titanu, které chlubí zbrusu novým designem a nejmodernějšími funkcemi. S ohromující výdrží baterie až 36 hodin při standardním používání a maximálně 60 hodin při provozu v úsporném režimu má nejnovější přírůstek do oblíbené řady chytrých hodinek Apple dosud nejlepší výdrž baterie. Zcela jistě si najde spoustu spokojených příznivců. Tedy pokud skousnou cenovku ve výši 799 USD.

APPLE IPHONE 14 A IPHONE 14 PLUS

Co si budeme namlouvat, nejočekávanějšími produkty byly jako vždy chytré telefony, tentokráte s řadovou číslovkou 14. Apple iPhone 14 a iPhone 14 Plus jsou takříkajíc dvě strany jedné mince. Model Plus je s úhlopříčkou 6,7″ o něco vyšší než základní model (6,1″), ale oba těží z množství nových funkcí, včetně vylepšeného 12Mpx fotoaparátu s výrazně kvalitnějšími fotografiemi za špatného osvětlení. Mezi další taháky patří nouzové satelitní zprávy SOS a zvýšené výdrže baterie – při přehrávání videa vydrží standardní iPhone až 20 hodin, zatímco s modelem Plus je možné pracovat neuvěřitelných 26 hodin. Obě zařízení, jejichž cena v zámoří bude 799, resp. 899 USD, si bude možné předobjednat od 9. září.

APPLE IPHONE 14 PRO A PRO MAX

Vedle iPhonu 14 a 14 Plus jsou k dispozici také varianty iPhone 14 Pro a Pro Max, které jsou určeny pro extra náročné uživatele. Kromě vůbec prvního 48Mpx fotoaparátu přicházejí oba modely s novými funkcemi, jako je například neustále zapnutý displej, mimořádně jasná obrazovka a nový dynamický ostrov – ten nabízí větší integraci a interakci mezi aplikacemi a zároveň umožňuje pohodlnější a méně rušivý způsob přijímání push oznámení. Velikost obrazovky obou modelů je stejná 6,1″ a 6,7″ jako u standardní verze a verze Plus. Ceny iPhonu 14 Pro a Pro Max, které budou taktéž k dispozici k předobjednání 9. září, začínají na 999 USD a 1 099 USD.

AIRPODS PRO 2. GENERACE

Přibližně tři roky po uvedení původních sluchátek AirPods Pro představila společnost Apple novou a vylepšenou verzi druhé generace, která se může pochlubit řadou nových špičkových technologií. Kromě výrazně lepší kvality zvuku jsou tato sluchátka druhé generace nyní vybavena dynamickým sledováním hlavy, plynulým přepínáním mezi zařízeními, adaptivním ekvalizérem a funkcí Personalized Spatial Audio, která vytváří vlastní profil na základě geometrie hlavy pomocí TrueDepth kamery iPhonu. Sluchátka AirPods Pro 2. generace mají stupeň krytí IPX4 a jsou nyní vybavena integrovaným poutkem na šňůrku, pouzdrem pro bezdrátové nabíjení kompatibilním s MagSafe a až 30hodinovou výdrží kolektivní baterie se zapnutým aktivním potlačením hluku, vestavěným reproduktorem pro zvuková upozornění a čipem Apple U1, který umožňuje vyhledávání pomocí funkce Find My GPS. Vyjdou na 249 USD.

Na českém trhu se všechny novinky od Applu samozřejmě objeví s o něco vyšší cenovkou. Vzhledem ke šťavnatým inovacím to však fanoušci značce bez mrknutí oka prominou.

Zdroj: https://www.apple.com/apple-events/

Foto: Apple