V Dubaji vyroste nový rezort za 5 miliard dolarů. MOON nabídne zážitek srovnatelný s pobytem na měsíci

Zejména v posledních letech není Dubaji cizí nic extravagantního ani pompézního. Například věhlasné obchodní centrum Dubai Mall bylo při svém debutu v roce 2008 největší na světě (nyní je druhé největší po íránském obchodním centru) a dubajská fontána je nejrozsáhlejším vodním systémem na světě. A nesmíme zapomenout na Burdž Chalífu, ta se v roce 2010 stala nejvyšší budovou a umělou stavbou, jaká kdy byla postavena. Vyškrábala se na oblohu do výšky neuvěřitelných 829,8 m.

Nyní se spekuluje, že centrum Dubaje získá další nový objekt, o kterém se bude mluvit ještě hlasitěji. Mělo by se jednat o MOON, resort laděný do měsíční tematiky. Měl by bát vysoký 224 m stop – z toho 198 stop bude tvořit samotná měsíční koule. A teď to přijde – výstavba komplexu bude stát 5 miliard dolarů.

Projekt MOON, za nímž stojí kanadská architektonická společnost Moon World Resorts Inc., bude v podstatě simulovat hypotetický zážitek z návštěvy plně funkčního letoviska na skutečném Měsíci. Bude disponovat 4 000 luxusními apartmány a 144 soukromými rezidencemi, z nichž se každá pochlubí nejmodernějšími technologiemi, včetně nejmodernějšího systému čištění vody a vzduchu a systému „Okna do vesmíru“, který umožňuje simulovat různá místa skrze okna.

Součástí resortu bude také kongresové centrum, rozsáhlé lázeňské centrum, restaurace, butikové obchody, divadelní představení, kasino a víceúrovňový salonek Global Meeting Place s vesmírnou tématikou, jehož ústředním prvkem je obří mimozemská loď. Vrcholem MOONu bude plně funkční lunární kolonie, do které se dostanete pomocí vysokorychlostního raketoplánu, který vás vyveze do výšky 400 stop na měsíční „povrch“, který můžete prozkoumat pěšky nebo lunárním vozítkem.

Zatímco MOON by měl být postaven v Dubaji během příštích 48 měsíců, do budoucna se plánuje vybudování podobných středisek v Severní Americe, Evropě a Asii. Už se těšíte na luxusní dovolenou, o které budete moct prohlásit, že byla „jako na měsíci“?

Zdroj: https://www.instagram.com/moonworldresortsinc/

Foto: Moon Resorts, Inc.