Ubytování Kachi Lodge v Bolívii

Budeme upřímní, Bolívie možná není první destinací, která nás v napadne, pokud jde o potenciální cestovní cíle, ale možná budeme muset tento názor přehodnotit, protože jsme narazili na Kachi Lodge, který se nachází v solných pláních Uyuni. Toto úchvatné útočiště je zcela odlišné od všeho, co jste pravděpodobně viděli, a pokud toužíte po odpočinku, který se trochu vymyká běžným zvyklostem, určitě si zde vyberete.

Ubytování Kachi Lodge v Bolívii se nachází v jednom z nejodlehlejších koutů světa, hodinu letu od města la Paz v Bolívii. Poskytuje jedny z nejúžasnějších a nejobdivuhodnějších výhledů, jaké si lze představit, a salar ve výšce 3660 m je jedním z nich. Na obrovské solné pláni se jednou cestou dostanete do jiné dimenze a získáte jedno z nejodpočinkovějších útočišť široko daleko. Samotná chata Lodge je dřevěná plošina poblíž ostrova porostlého kaktusy, se šesti apartmány, které pobyt na altiplanu promění v to nejluxusnější dobrodružství.

Čeká na vás luxus

Kachi Lodge se zaměřuje na pohodlí a chytře navržené interiéry se setkávají s velkou přírodou: z tepla kupolovitého apartmá se salar rozprostírá jako zrcadlo v období dešťů nebo jako křišťálová krajina po zbytek roku. Majitelé se snaží posunout hranice udržitelného cestování tak daleko, jak jen to jde, s nejmodernější ekologickou infrastrukturou, závazek vůči místní kultuře a komunitám je každodenní realitou. Lodge je v provozu po celý rok a spojili se s těmi nejlepšími v regionu: jedinečné jídlo připravené nejslavnějším bolivijským šéfkuchařem, jedinečné land artové umění s Gastónem Ugalde a nekonečný seznam aktivit na míru, které vás během pobytu zabaví.

Kachi Lodge nabízí nádherný pocit odlehlosti a skutečného splynutí s přírodou a nabízí pobyt, který se nepodobá žádnému jinému. K dispozici je šest kopulovitých apartmánů, takže se jedná o velmi intimní resort, kde je kladen důraz na poskytování hvězdných služeb v ještě úchvatnějším prostředí. Interiéry kopulí mají bohémsky elegantní atmosféru: získávání udržitelných předmětů. V každé kopuli jsou velká arkýřová okna s panoramatickým výhledem na Salar a jeho hvězdnou oblohu. V noci jsou osvětlené a představují jednu z nejchladnějších a nejsurrealističtějších vyhlídkových stanic, jaké kdy byly v této vyprahlé oblasti k vidění.

V okruhu jedné hodiny jízdy od Kachi Lodge je spousta možností, co vidět a dělat, včetně kulturních a etnických výletů na starobylá archeologická naleziště a posvátná místa Alkaya, kde jsou k vidění starověké mumie, a vysokohorských túr na nedalekou sopku Thunupa (5321 m) uprostřed okrové a červeně zbarvené země. Výlety při východu slunce následované snídaní na špičce ostrova obklopeného obřími kaktusy jsou jedinečným způsobem, jak začít den, a když nastane období dešťů, salar se promění v řídké jezero, kde můžete pádlovat, vyjet na kánoi nebo si prostě jen užít pořízení úžasných fotografií.

Hojná divoká příroda

V okolí chaty Kachi Lodge lze pozorovat spoustu divokých zvířat, například plameňáky, vikuně (což je druh místní antilopy, která produkuje nejjemnější vlnu, která svou kvalitou předčí kašmír), viskachy a andské lišky. V okolí chaty jsou k vidění obří kaktusy. Echinopsis atacamensis se tyčí do výšky 10 m a kvete v říjnu a listopadu. Cestou z Uyuni se pravděpodobně zastavíte na starém vlakovém hřbitově s desítkami starých lokomotiv a vagónů z počátku 20. století, pak na ostrově Inca Huasi, porostlém lesem obřích kaktusů.

Pokud hledáte dovolenou, která by vás nadchla, jsme si jisti, že Kachi Lodge v Bolívii bude přesně pro vás. Všechny zážitky v této chatě si můžete dopřát s vlastním průvodcem, osobním autem a řidičem a budete se cítit naprosto uvolněně od chvíle, kdy přijedete, až do chvíle, kdy si neochotně sbalíte kufry a odjedete.