Luxusní Defender 110 na míru inspirovaný ikonickým vrtulníkem Chinook

Vrtulník CH-47 Chinook od společnosti Boeing, je tandemový vrtulník, který byl poprvé uveden do služby v roce 1962. Mezi mnoha vojenskými útvary, které s Chinookem létají, patří i britské Královské letectvo, jež Chinook považuje za jeden z nejhouževnatěhších letounů – tuto skutečnost nyní oslavuje britský obchodník TECNIQ vytvořením jedinečného modelu Land Rover Defender. Jak jinak než inspirovaného tímto těžkým vrtulníkem.

Tento ojedinělý projekt s názvem Q40 vychází z modelu Defender 110 XS z roku 2013 a propůjčuje mu designové prvky dvouvrtulového vrtulníku. Kombinace matného a lesklého tmavě zeleného laku je doplněna množstvím komponentů z uhlíkových vláken, včetně vlastní mřížky chladiče, rozšířených blatníků a větracích otvorů na kapotě a blatnících. Ještě působivější je interiér Q40, který byl kompletně přepracován. Kabina Defenderu nyní nabízí „dvouzónové“ uspořádání sedadel 2+2 se sedadly z uhlíkových vláken, prošívanou střechou, zakázkovým volantem a na míru vyrobenými spínači a přístroji. V zavazadlovém prostoru se také nachází přepážka ve stylu nákladní sítě v zadní části zavěšená těsně nad vyjímatelnou nouzovou sadou z uhlíkových vláken – obojí je jasným odkazem na model Chinook.

Přepracování Land Roveru nebylo pouze estetické, vůz se nyní může pochlubit četnými výkonnostními vylepšeními. Pod kapotou Q40 se nyní nachází přeplňovaný motor Ford EcoBoost odvozený od Mustangu, který byl spojen s modernizovanou šestistupňovou automatickou převodovkou a vyladěn na výkon 307 koní a točivý moment 432 N.m. Vůz je nyní vybaven motorem o objemu 2,3 litru, který je spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Tým TECNIQ luxusnímu SUV dopřál také špičkový podvozek, a to včetně zcela nového systému odpružení s programovatelnými tlumiči, modernizovanými protiprokluzovými tyčemi a pouzdry a sníženými vinutými pružinami. Nechybí ani nové přední šestipístkové třmeny, které drtí 345mm kotouče. Dalšími zajímavostmi jsou zakázkový systém palubní kamery, boční schůdky z uhlíkových vláken a zakázková kola TECNIQ obutá do terénních pneumatik BGF.

Land Rover Defender 110 XS 2013 od společnosti TECNIQ Q40 byl koncipován jako charitativní projekt, přičemž vůz byl postaven za účelem prodeje ve prospěch asociace Royal Air Forces Association. O víkendu tento jediný Defender překročil dražební blok na aukci Goodwood Revival Collectors‘ Motor Cars & Automobilia společnosti Bonhams, kde vynesl 138 000 liber (cca 3,87 mil. Kč).

Zdroj: https://tecniq.co.uk/bespoke-project-q40-defender-by-tecniq/

Foto: TECNIQ