Šedesátiny, jak se patří: Audio Technica kulatiny oslavila průhledným gramofonem

Společnost Audio-Technica letos slaví 60. výročí svého založení a v dané souvislosti připravila pro audiofily velmi extravagantní kousek. Nový gramofon – model AT LP2022 – se totiž nepodobá žádnému jinému, který jsme od této renomované značky dosud viděli. Chlubí ostrým, moderním designem, ale především transparentním tělem. Díky tomu působí nezaměnitelně a okamžitě se stane středobodem zájmu všech kolemstojících.

Základem nového elegantního přehrávače je 30mm šasi z čirého akrylu s vysokou hustotou, které umožňuje detailní pohled na složité procesy, jež se odehrávají v jeho útrobách. Nejde však pouze o vizuální efekt, materiál přispívá ke snížení zvukové rezonance. Jinými slovy: skvěle vypadá a ještě lépe zní, takže si bere to nejlepší z obou oblastí. Stylus Shibata z limitované edice navíc dokáže zachytit pozoruhodně vysoké frekvence, takže možná při poslechu zaznamenáte zvuky, které jste nikdy předtím neslyšeli. Tato prémiová jehla je připevněna k lehkému raménku z uhlíkových vláken.

Ale jakkoliv fascinující designové zpracování zbrusu nového gramofonu strhává všechnu pozornosti, kvalitou zvuku nijak nezaostává, naopak je jí těžké přehlédnout – koneckonců prvotřídní zvuk je odjakživa součástí jména značky. Model AT-LP2022 je vybaven senzoricky monitorovaným motorem, který je předpokladem vynikající izolaci, stabilizace a dynamického řízení proti prokluzu, přičemž poslední z těchto prvků zajišťuje, že můžete používat různé kazety. Za zmínku stojí i to, že v rámci 60. výročí založení společnosti Audio-Technica značka věnuje procento z prodeje hi-fi zařízení nadaci Playing For Change.

Model AT-LP2022 je možné předobjednat v internetovém obchodě společnosti Audio-Technica za 1 200 USD (cca 29 300 Kč) a plně dostupný bude 26. listopadu.

Zdroj: https://www.audio-technica.com/en-us/at-lp2022
Foto: Audio-Technica