Proč hrát golf? 9 důvodů, které vás přesvědčí

Golf je fenomén, kterému se rok od roku věnuje čím dál více lidí. Obrovský boom nastal během pandemie. V roce 2020 se údajně odehrálo o více než 60 milionů kol než v roce předchozím. Zda je statistika přesná, si musíte udělat obrázek sami. Ovšem vzhledem k tomu, že rapidně přibývá amatérských golfistů z řad běžné populace, nebude číslo daleko od pravdy. Vraťme se však k vám a vašemu volnému času. Proč byste měli začít s golfem? Nabízí se hned několik pádných důvodů.

1. Budete vypadat stylově

Pokud vás od hraní golfu odrazoval fakt, že se na greenu musíte pohybovat v trapném oblečení, nyní se na něj odvolávat nemůžete. Přibylo značek, které uspokojí i ty nejnáročnější módní fajnšmekry. Současné trendy velí stylovým kouskům s nádechem streetwearu a skateboardingové módy. Takže pokud jste se hřišti vyhýbali obloukem, protože jste nechtěli vypadat jako ňoumové, můžete se hodit do klidu.

2. Dobře si zacvičíte

Golf je zábava, ale také dobré kondiční cvičení. Nejenže trávíte hodně času na nohou, ale také toho dost nachodíte. Na většině hřišť nachodíte do konce hraní kolem 6-7 km, takže vždy splníte svůj denní cíl v počtu kroků.

3. Strávíte spoustu času na čerstvém vzduchu

Když hrajete golf, trávíte čas venku. Kromě toho, byste si s sebou měli vzít dostatek opalovacího krému to znamená, že uděláte hodně pro své zdraví. Mezi největší zdravotní benefity související s pobytem na čerstvém vzduchu patří lepší spánek, nižší krevní tlak, podpora kreativního myšlení, ale také snížení deprese a úzkosti.

4. Uděláte si nové přátele

Na hraní golfu s nejlepším kamarádem samozřejmě není nic špatného, ale další výhodou hraní golfu je, že si můžete najít přátele nové. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je vyrazit na hřiště sám. Dejte ostatním z klubu najevo, že jste ochotni se k nim připojit, a oni vás rádi seznámí s dalšími ochotnými skupinami. Než se nadějete, vyrazíte na skleničku s jedním nebo dvěma novými přáteli.

5. Budete na sobě pracovat

Na rozdíl od mnoha týmových sportů je golf osobní záležitostí. Většinu času hrajete sami proti sobě a snažíte se překonat svůj vlastní rekord. A je velmi zábavné tvrdě pracovat a snažit se dosáhnout lepšího výsledku než při poslední hře. Existuje přitom mnoho věcí, které můžete udělat pro zlepšení své hry, takže se můžete neustále učit a zlepšovat. A s tím, jak budete pilovat své schopnosti, si můžete stanovovat nové cíle, abyste ze svého skóre sráželi další a další údery.

6. Posílíte svůj charakter

Součástí golfu jsou i poněkud frustrující momenty. Můžete je však vnímat jako příležitosti k budování charakteru. Když se vám nepodaří putt nebo míček potřetí přistane v písečné pasti, máte na výběr. Můžete se rozčílit, což pravděpodobně vaši hru ještě zhorší, nebo se zhluboka nadechnete a uznáte, že život někdy nejde podle plánu. A právě v těchto chvílích vám možná dojdou širší souvislosti. Nemusíte tolik rozčilovat, když vám děti udělají nepořádek v domácí pracovně nebo když vám sekretářka zapomene udělat kopie. Posílíte svůj vnitřní klid a budete se cítit mnohem lépe.

7. Zlepšíte obchodní vztahy

Nejlepším místem pro uzavření nové obchodní spolupráce může být golfové hřiště. Proč? Vysvětlení je prosté. Golf je hra, kterou hraje mnoho obchodníků. Není to nijak překvapivé, vždyť jde o skvělý způsob, jak si zacvičit a na chvíli vypadnout z kanceláře. Takže pokud chcete zlepšit svou kariéru, možná j nejvyšší čas začít hrát golf. A nabízí se hned několik způsobů, jak můžete golf využít ke zlepšení svých obchodních vztahů. Především můžete vzít na hřiště kolegy nebo šéfy. Je to skvělá příležitost užít si vzájemnou společnost a být přitom na neutrálním místě, kde je snadné mluvit o čemkoli. Může vám to také pomoci navázat nové obchodní vztahy. Protože na hřišti není těžké natrefit na další podnikatele z podobných oborů.

8. Zrelaxujete se

Výše jsme se zmínili o tom, že vám pobyt na čerstvém vzduchu vám pomůže zmírnit úzkost, ale je třeba to zopakovat, protože i samotná hra vám může pomoci se uvolnit. To platí zejména v případě, že hrajete sami. Když jste na hřišti jen vy, vaše hůl a míček, je snadné nechat všechny problémy světa za sebou. Můžete se soustředit pouze na jediný problém, kterým je dostat míček do jamky. Někdy vám právě tento čas, kdy se oprostíte od svých problémů v kanceláři nebo doma, umožní získat tolik potřebný nadhled. Vrátíte se s osvěženou myslí a znovuzískaným odhodláním problémy v klidu vyřešit.

9. Strávíte čas s rodinou

Když vás budou děti prosti, ať s nimi strávíte skvělý víkend, vezměte je s sebou na hřiště. Pokud jsou dostatečně staré, bude pro ně procházka po greenu velmi prospěšná. Pokud jsou příliš malé, svezete je golfovým vozíkem, což je sám o sobě nezapomenutelný zážitek. A pozor – golfové hole se dají sehnat ve všech velikostech, tvarech a barvách, takže není důvod omezovat golfové zážitky vašich dětí na hřiště na puttování. Na golfovém hřišti si užije den celá rodina.

Potřebujete snad další důvody, proč hrát golf? Není nic jednoduššího, než si zapůjčit golfové vybavení a pustit se do nové aktivity, která vás dost možná totálně pohltí. Počet golfových hřišť v ČR čítá více než stovku míst – příležitostí tak máte víc než dost.