Totální proměna: Crossover Nissan Ariya jako stylový dřevěný surfařský vůz

Existují určité automobilové styly a trendy, které se snaží odkazovat na určitá signifikantní období nebo důležité milníky. Tzv. woodie wagons, které dosáhly vrcholu popularity ve 30. a 40. letech 20. století, do této kategorie rozhodně patří, neboť tato dřevem obložená vozidla vyzařují nezaměnitelný smysl pro styl a úroveň. A je to právě Nissan, kdo se rozhodl využít jejich estetiku pro svou nejnovější jednorázový projekt na veletrhu SEMA – svůj nejnovější model elektromobilu upravil tak, aby evokoval dojem jako woodie wagon. Nese jméno Ariya Surfwagon Concept a vyvolá u vás touhu po nekonečné dovolené poblíž kalifornských pláží.

Surfwagon Concept vychází z modelu Ariya z roku 2023 a jeho plně elektrický dárce se chlubí vinylovou fólií na zakázku, která zde nahrazuje typické obložení z umělého dřeva a chromované lišty. Pod falešným dřevěným obalem se nyní skrývá dokonce i nabíjecí port elektromobilu. Retro vzhled koncepčního vozu ještě umocňuje sada 20″ diskových kol v charakteristickém stylu „smoothie“ s leštěnými středovými kryty z nerezové oceli a pneumatikami s bílými stěnami – jako vystřižených z dob, které nyní nazýváme stará škola.

Tento plně elektrický crossover SUV, který byl vyroben na popud Nissanu v dílně Tommy Pike Customs v Jižní Karolíně, čerpá inspiraci z historických surfařských vozů kalifornského stylu, a proto má střešní nosič, do kterého se nyní vejde dvojice 7“ surfových prken. Ta byla natřena tak, aby ladila s koly a pneumatikami projektu. Celkově se společnosti TPC podařilo radikálně změnit vzhled sériového modelu Ariya pouze několika čistě kosmetickými úpravami, přičemž dokončený projekt dokázal vtisknout zbrusu novému elektrickému crossoveru dechberoucí oldschoolový nádech.

Nissan Ariya Surfwagon Concept 2023 oficiálně debutoval na veletrhu Specialty Equipment Market Association v Las Vegas, kde bude tento jedinečný vůz Woodie Wagon vystaven až do pátečního ukončení akce.

Zdroj: https://usa.nissannews.com/en-US/releases/in-detail-nissan-ariya-surfwagon-concept
Foto: Nissan