Samsung Galaxy Unpacked 2022: Jaké lahůdky představil technologický gigant tentokrát?

Když se máme možnost dozvědět o novinkách z dílen nejvýznamnějších technologických značek, je to vždy velmi vzrušující. V srpnu na akci Samsung Galaxy Unpacked, která se koná jednou za dva roky, představil jihokorejský gigant nejnovější generace svých skládacích smartphonů, chytrých hodinek – včetně nového modelu určeného pro golfisty – a sluchátek. Všechny tyto produkty jsou nyní k dispozici k předobjednání a jejich předpokládané datum vydání je 26. srpna.

Telefony řady Galaxy Z

Kdo by si kdy pomyslel, že se dočkáme návratu flipových telefonů? A přece tu máme čtvrtou generaci Galaxy Z Flip and Fold, tedy prvních skládacích smartphonů, které se na trhu skutečně prosadily. Ikonický skládací model Flip4 se může pochlubit vylepšeným fotoaparátem pro natáčení videí z ruky nebo pořizování skupinových selfie z více úhlů.

Na šířku skládací model Fold4 získá inovovaný hlavní panel, který se bude více podobat rozvržení počítače. Mezi další aktualizace patří také nová obrazovka s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz a pohlcujícím uživatelským zážitkem.

Flip4 se bude k dostání za 1 000 USD (cca 25 tis. Kč), ale můžete jej získat již za 99 USD při splnění podmínek pro výměnu. Cena modelu Fold4 začíná na 1 800 USD (44 700 Kč) s možnou slevou 1 000 USD v rámci výměny za jiný model. Samozřejmě je pravděpodobné, že pro český trh Samsung nastaví trochu jiné podmínky.

Řada Galaxy Watch5

Nová řada Watch5 je pátou generací chytrých hodinek značky Samsung – vyrobených s vylepšeným safírovým sklíčkem a titanovým pouzdrem, které je údajně pětkrát odolnější než u předchozího modelu. Hodinky Watch5 Pro dostaly do vínku větší baterií a nové funkce GPS: například stahování tras a novou funkci Trackback, jež slouží jako drobečková navigace.

Standardní hodinky Watch5 jsou vybaveny snímači BioActive pro sledování srdečního tepu, hladiny kyslíku v krvi a krevního tlaku. Mohou také uživateli poskytnout výsledky spánku a údaje po tréninku. Hodinky Watch5 Golf Edition se dodávají s neomezeným členstvím v aplikaci Smart Caddie. Hodinky Watch5 Pro, které jsou k dispozici s novým sportovním náramkem D-Buckle, se prodávají za 450 USD (cca 11 200 Kč), zatímco hodinky Watch5 a Watch5 Golf Edition za 330 USD (cca 8 200 Kč).

Galaxy Buds2 Pro

Samsungtaké vylepšil svá sluchátka do uší. Nový model Buds2 Pro se díky inovacím stanoumnohem nejpohodlnější a zároveň nabídnout lepší zvuk. Sluchátka jsou vybavena aktivním potlačením hluku, které po zaslechnutí hlasu přejde do okolního režimu, takže jej není nutné ručně zapínat a poskytují prostorový zvuk přímo v uších.

Buds2 Pro jsou k dispozici v grafitové, bílé nebo fialové barvě a jsou v předprodeji za 230 USD (cca 5 700 Kč).

Foto: Samsung