Kráska na prodej: Dokonale restaurovaná Ducati 900 Super Sport

Model 900 Super Sport – neboli „900 SS“ – je v podstatě sportovnější a výkonnější verzí staršího modelu 860GT – neuvěřitelně významného historického modelu značky Ducati, který navzdory nepříliš pozitivnímu přijetí při svém uvedení na trh v posledních letech pomalu, ale jistě stoupá na hodnotě. A model SS je logicky mnohem vzácnější a cennější. Nicméně navzdory tomu, jak jsou tyto stroje raritní, byl nedávno uveden do prodeje krásně zrestaurovaný exemplář z roku 79.

Ducati 900 Super Sport první generace si vypůjčila velkou část svého vizuálního designu od modelu Ducati 750 SS a je jakýmsi archetypem café raceru, který se může pochlubit mnoha vizuálními prvky, jež inspirovaly dnešní sériové modely cafe racerů. Motocykl má navíc řadu charakteristických znaků Ducati, včetně raného motoru L-Twin s kuželovými převody, který je k vidění přes průhledné okénko. 72koňový motor umožňoval dosáhnout maximální rychlosti 135 km/h.

Tento konkrétní motocykl, jenž lze považovat za investiční kousek, byl nedávno podroben kompletní renovaci, která vrátila tomuto čtyři desetiletí starému dvoukoláku jeho bývalou slávu. Kromě kosmetického stavu byl kompletně přestavěn také motor L-Twin o objemu 864 cm3, který má na tachometru pouze 18 010 původních mílí. Tento motocykl se také chlubí klasickým černo-zlatým lakem Ducati – volitelnou výbavu zavedenou pro modelový rok ’79 a jednu z nejikoničtějších livrejí značky, které sekundují pouze ještě vyhledávanější exempláře „Green Frame“.

Tento restaurovaný motocykl Ducati 900 Super Sport z roku 1979 (číslo podvozku: 089083) je v současné době na prodej prostřednictvím Speedart Motorsports v Miami s vyvolávací cenou 50 000 USD (cca 1,28 mil. Kč). Pokud máte místo v garáži a na dostatek prostředků, není co řešit.

Foto: Speedart Motorsports, LLC